Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ТОП ВЕСТИ

Луксузната вила Almyra (фото)

Оддалечен неколку часови со траект од Атина, грчкиот остров Парос е вреден за патување доколку сакате да видите уникатно место… Овој пат ви претставуваме една од многуте елегантни вили од ова ...

Луксузниот Puente Romano Beach Resort (фото)

Марбела е еден од најубавите градови во Коста дел Сол, кој се наоѓа на јужниот дел од Шпанија, кој е познат под името Андалузија... „Puente Romano Beach Resort“ е луксузен рај кој ...

Caruth Boulevard - Луксузна семејна вила (фото)

Светското познато дизајнерско студио, „Perkins+Will“ ја дизајнираше неверојатната „Caruth Boulevard“ луксузна вила… Оваа неверојатна семејна вила се наоѓа во Далас, во Тексас и содржи многу фантастични елементи на дизајни. Еден од ...

Луксузен кинески сет за чај (фото)

Artonomos е компанија од Хонг Конг која креира уникатни и префинети предмети за вашиот дом... Еден од најдобрите и најлуксузни предмети кој е дел од нивниот асортиман е исклучителниот сет за ...

Ултра-модерна вила во Шпанија (фото)

Оваа ултра-модерна вила е лоцирана во Ла Загалета, Марбела, Шпанија. Вилата има вкупна површина од 1,275 квадратни метри а се простира на парцела од 6,886 квадратни метри на кои се распослани два ...

Луксузниот апартман „Z“ во Букурешт (фото)

Овој стан на две нивоа и вкупна квадратура од 160 метри квадратни се наоѓа во центарот на Букурешт. Тоа е „Z“ апартман, проект на компанијата „Studio 1408“… Овој прекрасен апартман уште ...

Вила во Њујорк од 100 милиони долари (фото)

Кога цената на вилата ќе се намали за 15 милиони долари, знаете дека се работи за навистина спектакуларен имот... Токму тоа е и случајот со оваа вила со величествен поглед на ...

Прекрасната јахта Navetta 30 (фото)

Минатата недела, за време на Yacht фестивалот, „Filippettti“ брендот ја претстави својата нова прекрасна „Navetta 30“ јахта... Оваа јахта од 30 метри има изменет труп, нежни и заоблени линии, ниска потрошувачка на ...

Шармантен француски замок (фото)

Овој грациозен и неверојатно луксузен француски замок кој се наоѓа во Торонто, може да биде ваш по цена од 21 милион долари… Дизајниран од страна на Џ.Ф. Бренан, овој дом од ...

Луксузната вила Fiona (фото)

Величенствената вила „Fiona“ се наоѓа во престижниот Холивуд Хилс… Оваа вила ви нуди сјајни погледи на „Runyon Canyon“ и на Холивуд, додека пак, во нејзиниот ентериер можете да уживате во луксузните ...

Величествена вила на обала (фото)

Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини позитивни страни... Оваа вила делува многу ...

Луксузен имот во Беверли Хилс (фото)

Беверли Хилс е локација позната по своите луксузни вили, а овој медитерански имот со влијание на стилот од класичната Франција и Италија, совршено се вклопува тука... Оваа вила која е изградена ...

Луксузната јахта Kaght (фото)

Оваа луксузна јахта наречена „Kaght“ прв пат заплови во 2011-та година, благодарение на германската компанија „Lurssen Yachts“, во комбинација со исклучителни изгледи кои ги вметнал архитектот Еспен Оеино и грациозниот ...

Golden Hill – ултра луксузен имот (фото)

„Golden Hill“ е еден од најлуксузните имот во Индианаполис... Имотот е изграден во 1906 година и совршено ја отсликува убавината на околината. Има елегантен луксузен ентериер и екстериер, со сјаен поглед ...

Прекрасниот и луксузен имот Voltar (фото)

Ви го претставуваме прекрасниот имот „Voltar“во Сноумас Вилиџ, гратче во Колорадо. Имотот се наоѓа далеку од градската бучава и загадениот воздух, во вистинско идилично опкружување. На имотот се наоѓа главната вила ...

НАЈНОВО НА ФОРУМОТ

  • iPhone 6
    од Јонче на 19 Sep 2014, 12:08

МАКЕДОНСКА БЕРЗА

Денар Анкета
Колку пари планирате да одвоите за летниот одмор?
ОГЛАСИ
ОГЛАС: Агенти за вршење на пазарно истражување во Германија

ОГЛАС: Агенти за вршење на пазарно истражување во Германија

Агенција Рејтинг има потреба од агенти со постојано вработување за вршење на пазарни истражувања во Германија и земјите од германско говорно подрачје.   АГЕНТИ ЗА ВРШЕЊЕ НА…

ДИЕТИ
Најдобра диета: За брзо намалување на килограмите

Најдобра диета: За брзо намалување на килограмите

Најдобрата диета за намалување на вишокот килограми е составена од едноставни намирници богати со протеини, а сиромашни со калории, тежината се намалува постепено што е гаранција дека…