Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА

Овие неколку навики ве прават непрофесионални, одвикнете се од нив што е можно поскоро (видео)

Овие неколку навики ве прават непрофесионални, одвикнете се од нив што е можно поскоро (видео)

Иако поседувате знаење и вештина за работата со која се занимавате, постојат неколку работи кои вашиот претпоставен нема да ги толерира. Погледнете кои се тие и потрудете се максимално да ги избегнувате: Користење мобилен телефон Секојдневните приватни разговори се први…

Не сте задоволни од својата кариера? Овие три прашања треба да си ги поставите!

Не сте задоволни од својата кариера? Овие три прашања треба да си ги поставите!

Секој од нас доаѓа до период во кој се соочува со криза во својата кариера, кога ќе наидат такви периоди потсетете се дека за се има решение, и дека тоа е моментална состојба која ќе помине. За да си помогнете…

Колку е опасно прекувременото работење?!

Колку е опасно прекувременото работење?!

Имено, од 57.000 испитаници, дури 70% од нив работат и кога ќе дојдат дома по работната смена, а тоа може негативно да се одрази на нивното здравје. Стручните лица од друштвата за работни, индустриски и психолошки истражувања утврдија дека оние…

Краткорочните цели се клучен фактор за оствaрување на вашата визија (видео)

Краткорочните цели се клучен фактор за оствaрување на вашата визија (видео)

Кога станува збор за животот и кариерата, од суштинско значење се краткорочните цели иако во тој поглед се доста потценувани, бидејќи луѓето целото внимание го насмеруваат кон проектот во целост при тоа ја опфаќаат финалната реализација на планот, што е…

Ќерката на Претседателот Трамп го откри „клучот на успехот“

Ќерката на Претседателот Трамп го откри „клучот на успехот“

Иванка Трамп во едно излагање ја откри тајната на успехот, погледнете што таа ги посоветува сите оние кои сакаат да успеат на полето кариера. Поранешната манекенка и бизнисменка истакна дека потребно е да работите напорно уште на рана возраст, за…

Плавушите се поуспешни на своето работно место?!

Плавушите се поуспешни на своето работно место?!

Плавушите имаат поголема самодоверба и афинитети кон сексот, додека бринетите се поуспешни, психолозите направија неколку истражувања со цел да се дознае односот помеѓу бојата на косата и однесувањето. Имено, психологот Кетрин Салмон заклучи дека дури и оние кои во скоро…

Овие нешта направете ги при крајот на работното време

Овие нешта направете ги при крајот на работното време

Пред да го напуштите работното место, по завршувањето на работните часови, постојат неколку нешта кои треба да ги направите… 1. Листа Направете листа од сите нешта кои сте успеале да ги направите денес и споредете ги со оние кои сте…

Пофалбите се излезени од рајот!

Пофалбите се излезени од рајот!

Можат да се упатат со помош на зборови, но тоа може да биде и прегратка, топол поглед или стисок на раката. Најчесто очекувањата и пофалбите се несразмерни. Посакуваме да ги добиваме многу повеќе одошто ни се упатени. Пофалбите се многу…

Овие професии сериозно го загрозуваат здравјето на луѓето

Овие професии сериозно го загрозуваат здравјето на луѓето

Неодамна е спроведено истражување кое покажува дека одредени видови на работа можат сериозно да му наштетат на човековото здравје. Со истражувањето се опфатени околу 1.600 Американци кои проценуваат колкаво влијание одбраната кариера има на нивното здравје. Само 16 проценти од…

Неколку квалитети кои ќе ве направат одличен работник

Неколку квалитети кои ќе ве направат одличен работник

Иако многу истражувања го покажуваат она кое веќе го знаеме, понекогаш поради нив работите ги гледаме од друга перспектива. Едно од нив е националното истражување кое го спроведе „Ol Partners“ помеѓу 174 работодавци. Истражувањето издвои 8 квалитети кои работодавците најмногу…

Страница 1 од 202123Следна ›Последна »