вторник, април 20, 2021
13 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет
ALK 15,191.31 0.43%    CEVI 400.00 0%    FERS 64,101.00 -1.05%    GRNT 1,130.00 -0.02%    KMB 8,388.78 1.02%    MPOL 250.00 0%    MPT 73,000.00 0%    MTUR 4,136.86 0%    MZPU 607.00 0%    PPIV 34,500.00 -0.03%    RMDEN19 99.90 0.1%    RZLE 5.00 0%    STB 1,150.00 0%    TTK 1,450.00 0%    USJE 28,901.00 -0.34%    

COVID-19 ИНФО

Потврдени Случаи0
Нови Случаи0
Вкупно Починати0
New Deaths0
Активни Случаи0

ТЕХНОЛОГИЈА

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Со која вакцина против Ковид-19 би се вакцинирале?

Фестивалот Егзит ќе се одржи ова лето – брзи тестови за гостите кои не се вакцинирани или не прележале Ковид-19

Новосадскиот градоначалник Милош Вучевиќ изјави дека, благодарение на големиот успех на Србија во масовната вакцинација, фестивалот Егзит има можности да се одржи ова лето. Долго исчекуваната вест претставува клучна потврда дека големата прослава на 20-годишнината на Егзит ќе биде одржана...

Прочитај повеќе