Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ

Интервју со Рок Сајовиц – експерт за ИТ сервис менаџмент и говорник на Националната конференција за проектен и ИТ менаџмент

Интервју со Рок Сајовиц – експерт за ИТ сервис менаџмент и говорник на Националната конференција за проектен и ИТ менаџмент

ИТ експерт со огромно работно искуство како во јавниот, така и во приватниот ИТ сектор во Словенија. Во 2007 година, г. Сајовиц основа сопствена комапнија ITSM CENTER Slovenia, каде до ден денес е генерален директор. Како ITIL тренер ги има…

Интервју со Влатко Смилески, Директор на Орифлеим Македонија

Интервју со Влатко Смилески, Директор на Орифлеим Македонија

Денар:Каков е предизвикот да се работи во ваква реномирана козметичка шведска компанија? – Орифлеим е без двоумење најдобрата компанија за која сум работел во својата кариера. Не само поради тоа што е меѓу најголемите компании за директна продажба во Европа,…

Интервју со Миро Крстевски, заменик директор во Пункт Мебел

Интервју со Миро Крстевски, заменик директор во Пункт Мебел

Денар: Високиот квалитет, модерниот дизајн, удобноста и трајноста се синоними кога станува збор за Пункт Мебел? Колку време ви требаше за да дојдете до таа перцепција кај луѓето? За се треба време! Вистина е дека како и сите останати почетоци…

Интервју со Мери Каровска, сопственик на Каровска ДООЕЛ

Интервју со Мери Каровска, сопственик на Каровска ДООЕЛ

Денар: г-ѓа Каровска, која е основата дејност на  Каровска ДООЕЛ, кои услуги ги нудите? -Каровска ДООЕЛ е Друштво за економско сметководствени услуги и даночно советување и нудиме услуги од оваа област: финансиско сметководствени услуги, консалтинг услуги, финансиски анализи, изработка на…

Интервју со Предраг Милошевски, член на управниот одбор на КБ Прво пензиско друштво АД Скопје

Интервју со Предраг Милошевски, член на управниот одбор на КБ Прво пензиско друштво АД Скопје

Помладите со мал износ можат да заштедат значајна сума за нивните пензионерски денови “Финансиската култура и планирањето на финансиите на нашите граѓани сѐ уште не е на задоволително ниво иако има значителен напредок од почетокот на пензиските реформи, покажува искуството…

Интервју со Соња Шмуц, генерален менаџер на Словенечката стопанска и индустриска комора

Интервју со Соња Шмуц, генерален менаџер на Словенечката стопанска и индустриска комора

“Единствените граници со кои треба да се справиме се оние во нашиот ум!” Денар:Ве молиме кажете ни нешто за себе и за почетоците на вашата професионална кариера. Јас сум посветена на бизнисот. Бизнисот е мојата страст, она што ме возвишува.…

Интервју со Радмила Чобанова Василевска, Директор за контрола на квалитет во Битолска Млекара

Интервју со Радмила Чобанова Василевска, Директор за контрола на квалитет во Битолска Млекара

Денар: Поводот за ова интервју е Меѓународниот ден на квалитет, кој секоја година се одбележува во месец ноември. Во оваа насока, што сѐ презема Битолска млекара за да осигура квалитетни производи? Квалитетот е одговорност на секој вработен во Бимилк. Секој…

Интервју со г. Мурат Јуксел, кантри маркетинг директор на Рамсторе Македонија

Интервју со г. Мурат Јуксел, кантри маркетинг директор на Рамсторе Македонија

Секогаш се трудиме да ги надминеме потребите и очекувањата на нашите потрошувачи! Денар: Зошто Рамсторе е прв избор на потрошувачите? За време на нашето дванаесетгодишно постоење во македонскиот малопродажен сектор, ние секогаш се обидувавме да ги надминеме потребите и очекувањата…

Интервју со Димитар Богов – гувернер на Народната банка на Република Македонија

Интервју со Димитар Богов – гувернер на Народната банка на Република Македонија

Денар: Како ја оценувате макроекономската состојба во Македонија? Макроекономската состојба во Македонија во првата половина на 2017-та година во голема мера беше под влијание на политичката нестабилност во земјата. Во април направивме надолна ревизија на прогнозата за раст од 3,5% до…

Интервју со Коста Костадиновски, извршен директор на Илирика

Интервју со Коста Костадиновски, извршен директор на Илирика

Илирика како врвна финансиска институција нуди високо ниво на инвестициски услуги кои покрај разните предизвици секогаш е доследна во своите стратегии кои резултираат со долгорочни успеси. Повеќе од 10 години клиентите имаат одлични резултати и позиции на пазарот. За клучот…

Страница 1 од 8123Следна ›Последна »