Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Над 100 посетители, дел од нив претставници од македонски компании, индивидуалци, луѓе поврзани со авто индустријата беа дел од  Аутопартс Експо 2018, саемот за автоделови на кој се претставија 16 изложувачи – реномирани производители на автоделови од Европа, најголем дел…

BMW X8 најверојатно пристигнува на почетокот на 2020-та

BMW X8 најверојатно пристигнува на почетокот на 2020-та

„BMW“ го регистрираше брендот „X8“ и ќе понуди луксузен кросовер со ова име. Стандардните верзии ќе се натпреваруваат со моделите на „Range Rover“ и идниот „Auid Q8“, а топ-верзиите ќе бидат директни ривали на „Bentley Bentayga“, „Lamborghini Urus“ и „Rolls-Royce…

Новиот погон на Opel Corsa GSi ветува голема забава во возењето

Новиот погон на Opel Corsa GSi ветува голема забава во возењето

Кога новата „Opel Corsa GSi“ на пазарот ќе ја следи „Insignia GSi“ ова лето, ќе има погон од 1.4-литарски турбо мотор со 110 kW / 150 КС и 220 Нм вртежен момент (потрошувачка на гориво л/100 км: 7.9- 7,8 урбан,…

Американци направија иновативни суспензии (видео)

Американци направија иновативни суспензии (видео)

Американската компанија „ClearMotion“ планира да започне со производство на иновативен модел на суспензија со електронско управување во почетокот на 2019-та година. Таа ќе му овозможува на возилото однапред да се прилагоди на дефектите на патот и да го „притисне“ или…

Volvo официјално става крај на дизелите

Volvo официјално става крај на дизелите

Неодамна, „Volvo“ објави дека нема да развие нови дизел мотори. Последните модели на Швеѓаните сепак добија модификации со таков мотор, но и тоа веќе се промени. Од компанијата најавија дека новата „S60“, чија премиера ќе се одржи подоцна оваа година,…

Ford Focus добива нова задна камера од 180 степени (видео)

Ford Focus добива нова задна камера од 180 степени (видео)

Четвртата генерација на „Focus“, која беше претставена во април, во понудата ќе има широкоаголна камера за полесно и побезбедно возење наназад. Возењето во рикверц е нешто што на многу возачи им претставува проблем, особено при паркирање кога немаат добра странична…

Како изгледа „пик-ап“-от на Mercedes по третманот од Brabus? (фото+видео)

Како изгледа „пик-ап“-от на Mercedes по третманот од Brabus? (фото+видео)

Познатата германска тјунерска компанија го надгради моделот „Mrecedes X Сlasѕ“. Покрај дизајнот на возилото, подобрени се и погонските единици. „Brabus“ изврши низа естетски интервенции на надворешноста, вклучувајќи вградување на специјални 20 инчни алуминиумски бандажи и дополнителни стилски елементи. Променет е…

DS има конкурент на BMW Series 5 и Audi A6 

DS има конкурент на BMW Series 5 и Audi A6 

Францускиот премиум бренд „DS Automobiles“, кој е под контрола на групата „РЅА“, се подготвува за претставувањето на новиот предводник. Автомобилот, најверојатно, ќе се појави во 2020-та година по повод 65-годишнината од оригиналниот „Citroen DS“, вели „Auto Express“. Еден извор од…

Во семејството на Mercedes-AMG GT се појави нов Roadster (фото) 

Во семејството на Mercedes-AMG GT се појави нов Roadster (фото) 

Компанијата „Mercedes-Benz“ ја прошири својата гама на спортски автомобили „AMG GT“ со додавање на „S“-верзија на „roadster“. Ова е третата отворена модификација, која ќе го пополни просторот помеѓу основниот „GT Roadster“ со 476 КС и топ-верзијата „GT C Roadster“, која…

Плановите на Alfa Romeo: нов SUV и Giulia со 641 КС

Плановите на Alfa Romeo: нов SUV и Giulia со 641 КС

Италијанскиот производител „Alfa Romeo“ може да го прошири својот асортиман со неколку нови верзии на моделот „Giulia“, како и со нов „SUV“ во јуни оваа година. Се очекува компанијата официјално да потврди две нови верзии на „Giulia“, кои ќе бидат…

Страница 1 од 432123Следна ›Последна »