среда, јули 28, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Со балетскиот гала концерт „Големиот Чајковски“ се отвори 61-то издание на Охридско лето

Секое лето на охридскиот брег се спојуваат историјата, музиката и културата, со богатата интернационална програма на една од напрестижните домашни...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 314 1 2 314
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00