Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,359.76 9.05%    GRNT 823.80 4.28%    KMB 6,095.78 6.78%    MPT 50,291.21 8.19%    MTUR 4,400.00 0%    OHB 4,300.00 -0.15%    OKTA 3,227.04 9.25%    RMDEN15 99.00 0%    RZUS 59.00 9.26%    SBT 2,381.67 8.93%    STB 940.74 2.93%    STIL 81.00 9.46%    TEL 277.40 3.19%    TKVS 4,880.00 -0.12%    TNB 14,403.00 2.96%    TTK 1,210.00 10%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ

Руски специјалист го открива својот рецепт: Ова е најдобриот начин да го сочувате имунитетот за време на изолација

Руски специјалист го открива својот рецепт: Ова е најдобриот начин да го сочувате имунитетот за време на изолација

Рускиот специјалист за инфективни болести Илја Акинфиев во интервју за телевизијата „Звезда“ објасни дека лековите за поддршка или јакнење на имунитетот се користат само за лекување на болести, а употребата на лекови за превенција на акутни респираторни вирусни инфекции, кои…

Викенд хороскоп 04-05.04.2020

Викенд хороскоп 04-05.04.2020

  Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете во бунило, бидејќи толку многу работи ќе се променат, а на вас буквално ниту една нема да ви се допадне. Ќе чувствате вознемиреност и гнев. Ова не е поволен викенд за вас, ниту…

Напиток од ѓумбир и куркума: Витаминска бомба која го подобрува имунитетот!

Напиток од ѓумбир и куркума: Витаминска бомба која го подобрува имунитетот!

Ви носиме феноменален рецепт за волшебна напивка која во овој период ви е неопходна. Коренот од ѓумбир е богат со важни витамини и минерали, а содржи и специјални фитонутриенти, гингероли кои имаат силни антиинфламаторни својства и ја потикнуваат работата на крвотокот и…

Не мора да се видиме за да испиеме кафе заедно

Не мора да се видиме за да испиеме кафе заедно

На нас останува да најдеме начин да бидеме блиски и безбедни, без притоа да се откажеме од омилените активности, како што е пиење на омиленото свежо мелено кафе. Огромна е нашата желба секојдневно да бидеме во контакт со други луѓе,…

Дневен хороскоп 03.04.2020

Дневен хороскоп 03.04.2020

  Овен (21.03 – 20.04) Денот ќе ви биде обележан со тензични ситуации кои ќе ви предизвикаат голем стрес. Сведете ја нетрпеливоста на минимум за да избегнете поголеми невољи, особено кога станува збор за односот со шефот или вашиот партнер.…

Дали солариум може да ни помогне во борбата против коронавирусот?

Дали солариум може да ни помогне во борбата против коронавирусот?

Постојат многу факти за новиот коронавирус, а еден од нив е дека сонцето, УВ зраците и високите температури можат да го уништат вирусот. Меѓутоа, познато е дека температурата на сончевото зрачење не може да достигне 56 ° C, а ултравиолетовите…

Кинески доктор открива тајна, маските и миењето на раце не е доволна заштита од вирусот! Една работа мора да ја правите неколку пати дневно

Кинески доктор открива тајна, маските и миењето на раце не е доволна заштита од вирусот! Една работа мора да ја правите неколку пати дневно

Ванг Хаинг, фармацевт во болницата во Медицинскиот универзитет во Пекинг, изјави дека носењето маски и миењето на раце не е доволна заштита од коронавирус. Познато е дека носот е „портата“ на дишните патишта, во него лесно може да се задржи…

За подобра хидратација: Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел

За подобра хидратација: Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел

Ја хидрира кожата моментно и интензивно во следните 24 часа! Добро хидрираната кожа има здрав и сјаен изглед. Но многу често се случува да имаме нарушена бариерна функција на кожата, што предизвикува водата да испарува и кожата да ја губи…

Ако носите наочари, еве како стаклата да не ви се замаглуваат поради маската

Ако носите наочари, еве како стаклата да не ви се замаглуваат поради маската

Многумина кои во последниве денови поради вирусот носат медицински маски, се соочуваат со проблем кој само наизглед изгледа нерешлив. Имено, луѓето кои мораат да носат наочари откако ќе ја стават маската, поради здивот, стаклата се замаглуваат. Тоа им го отежнува…

Лековито какао – Еве зошто чаша дневно од овој пијалок е важна за имунитет!

Лековито какао – Еве зошто чаша дневно од овој пијалок е важна за имунитет!

Не станува збор само за вкусен пијалок, туку и лек кој би требало да се зема секој ден. Поради богатството на флавоноиди, какаото поволно влијае на еластичноста на артериите и вените. Жените кои три месеци секојднево пиеле шолја антиоксиданти богата со…

Страница 1 од 407123Следна ›Последна »