Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,872.21 -0.65%    BESK 8,017.33 3.6%    GRNT 748.68 4.56%    KPSS 300.00 -36.31%    MPT 31,000.31 0%    OHB 6,396.66 -0.83%    REPL 62,000.00 0.81%    RMDEN13 96.70 0.73%    RMDEN14 96.10 0.63%    RMDEN16 95.50 0%    RZIN 125.00 4.17%    SBT 1,951.00 -0.61%    SLAV 3,600.00 0%    STB 1,015.50 -0.27%    STBP 1,180.55 5.3%    STIL 130.00 -0.94%    TEL 278.08 2.99%    TNB 12,929.50 -4.14%    TTK 881.96 2.88%    UNI 2,360.00 -0.04%    USJE 23,003.00 -0.63%    ZPKO 2,857.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Луксуз во Дубаи: пица, коктел или торта со прелив од злато (видео)

Луксуз во Дубаи: пица, коктел или торта со прелив од злато (видео)

Еден од најпрестижните хотели во Дубаи, Бурж Ал Араб е украсен со 1.780 квадратни метри 24 каратно злато, а најнов хит е злато што се јаде. Во хотелот се служат разни пијалоци, како капучино или коктел со злато. Според Си-Ен-Ен,…

„Viceroy Los Cabos“ нема да ве остави рамнодушни!

„Viceroy Los Cabos“ нема да ве остави рамнодушни!

Во беспрекорното Кортезово море, се наоѓа Баја Калифорнија, која може да биде идеално место за опуштање и забава. Ако се замислувате како уживате во тропски рај, тогаш оваа дестинација е идеална за вас, затоа што баш овде се отвара прекрасен…

„Angra Dos Reis“, мал рај премногу совршен за да биде реален (фото+видео)

„Angra Dos Reis“, мал рај премногу совршен за да биде реален (фото+видео)

Составен од 365 острови, овој прекрасен регион е локација на која најбогатите луѓе го поминуваат својот одмор, тие го одбираат ова место со цел да ја „впијат“ енергијата и свежината на морето, истовремено и да уживаат во возењето со брод.…

Езерото Комо ќе го добие првиот хотел со 5 ѕвезди?!

Езерото Комо ќе го добие првиот хотел со 5 ѕвезди?!

Езерото Комо во Италија е една од најпосакуваните дестинации, сепак покрај сите негови убавини до сега во понудите не можеше да се најде ниту еден хотел со 5 ѕвезди. Но, ова останува во минатото, поради тоа што „Vista Palazzo“ ќе…

Кој не би ја сакал оваа вила за свој дом, ќе полудите по „Golden Palace“! (фото+видео)

Кој не би ја сакал оваа вила за свој дом, ќе полудите по „Golden Palace“! (фото+видео)

Грациозната палата сместена во Санкт Петербург, изнудува воздишки кај секој кој ќе ја посети. Високите плафони, големите прозори како и прекрасните спирални скали совршено се вклопуваат во оваа раскошна вила, а пак позлатениот лустер со осваровски кристали и рачно изработените…

Привлечен хотел во Амстердам (фото)

Привлечен хотел во Амстердам (фото)

Со локација на обалата на реката Амстел, во центарот на главниот град на Холандија овој хотел ќе ги задоволи сите ваши желби. Амстердам веќе е познат како град кој се грижи за природната средина, а овој луксузен хотел има Gold…

Umaid Bhawan Palace – луксузна палата во Индија (фото)

Umaid Bhawan Palace – луксузна палата во Индија (фото)

Луксузниот „Umaid Bhawan Palace“, поранешниот дом на кралското семејство во Јодхпур, е една од најубавите палати во Индија. „Umaid Bhawan Palace“ во Јодхпур, вториот град по големина во индиската држава Раџастан, се наоѓа на само пет километри од Меѓународниот аеродром…

Архитектонските уметници го достигнаа врвот, совршенство од алги и стакло (фото)

Архитектонските уметници го достигнаа врвот, совршенство од алги и стакло (фото)

Архитектонското студио „XTU Architects“ кое се наоѓа во Франција го разви концептот за 4 стаклени кули во Хангџоу во Кина, прекриени се со невероjатно прекрасни алги кои даваат уникатен изглед. Концептот вклучува воведување на слој на алги со цел обезбедување…

Најскапите вили на славните ѕвезди ќе ве остават без здив! (фото)

Најскапите вили на славните ѕвезди ќе ве остават без здив! (фото)

Сигурно барем еднаш во животот сте посакале живот во луксузен дом, како оној на познатите личности?! А како ли изгледаат вилите на познатите личности?! Ви одвоивме неколку од нив, погледнете колку се луксузни и колку хипнотизираат со својата убавина. Ова…

„De Mare“ ќе ве извади од колосек и ќе направи да посакате да ја купите веднаш! (фото+видео)

„De Mare“ ќе ве извади од колосек и ќе направи да посакате да ја купите веднаш! (фото+видео)

Од моментот кога оваа фантастична вила се појави на пaзарот, со цена од 12.9 милиони долари можеме да кажеме дека за неа се „тепаат“ и најголемите трговци на недвижнини. „De Mare“ е место кое ќе ви понуди такво задоволство и…

Страница 1 од 145123Следна ›Последна »