Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ

Ова овошје ќе ви помогне во вашата цел да го симнете вишокот килограми (видео)

Ова овошје ќе ви помогне во вашата цел да го симнете вишокот килограми (видео)

Кога сте на диета по правило шеќерот е забранет. А тоа значи дека треба да намалите и со овошјето. Сепак, постои едно овошје кое може да го јадете во неограничени количини, станува збор за јагодите. А, еве и зошто се…

Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

Ѕвездата на Барбадос, Ријана за магазин „Esquire“ откри кој е нејзиниот омилен оброк кој изобилува со протени, станува збор за салата во која главната состојка е леблебијата. Се што ви е потребно е: 100 грама варени леблебии ½ краставица ½…

Доколку ви кажеме дека кафе со брокула е вистинскиот избор за вас, би го конзумирале?

Доколку ви кажеме дека кафе со брокула е вистинскиот избор за вас, би го конзумирале?

Најновиот хит кој денешните нутриционисти го препорачуваат е мешавина од кафе и брокула. За предностите на оваа мешавина пишува и нутриционистот од Њујорк, Синтија Сас. Имено брокулата е богата со влакна кои заситуваат, но исто така таа изобилува со протеини…

Со само еден рецепт вратете си ја енергијата назад

Со само еден рецепт вратете си ја енергијата назад

Доколку променливото време влијае на вашата енергија потребен ви е само еден овошен микс.   Потребно е: 1.шолја млеко по избор половина шолја замрзнато шумско овошје половина шолја свежи јагоди пола шолја свежи малини 1.лажица чиа семе 2.лажици кокосово брашно…

Еден рецепт и го променил животот, блогерка ја откри својата тајна

Еден рецепт и го променил животот, блогерка ја откри својата тајна

По чоколадните снегулки, крофните, кроасаните и месото, најголем предизвик е сето ова да го замените со нешто здраво и лесно, односно со оброк кој ќе ве држи сити подолг временски период. Решена да почне да внесува што помалку калории модната…

Потребни ви се само 2 минути и 3 намирници

Потребни ви се само 2 минути и 3 намирници

Време е да им кажете „крај“ на оние оброци кои ја зголемуваат вашата тежина и да се свртите кон оние намирници кои ќе ви помогнат во одржување на вашата форма додека вежбате. Ако подготвите фрапе со млеко и сладолед, истиот…

Погледнете што се крие позади добрата фигура на Кејт Мидлтoн!

Погледнете што се крие позади добрата фигура на Кејт Мидлтoн!

За да ја одржи својата тенка фигура, Кејт наводно јаде многу сува храна. Како и многу овошје и зеленчук, односно јаде храна што не е варена. Нејзини омилени намирници се бобинките, лубеницата и табулот. Имено, кога Кејт и Вилијам биле…

Заменете го доручекот со оваа мешавина и ќе се воодушевите од резултатите

Заменете го доручекот со оваа мешавина и ќе се воодушевите од резултатите

Да се има рамен стомак понекогаш се чини како невозможна мисија. Но дури и да не вежбате постојано, постои начин да го остварите сонот, и тоа со помош на овој „магичен“ напиток.   Се што ви е потребно за овој…

Пронајден е зачин кој „магично“ ги топи калориите (видео)

Пронајден е зачин кој „магично“ ги топи калориите (видео)

Научниците пронајдоа зачин наречен кумин, кој ги топи мастите, а може да се користи во форма на прашок или семе. Истражувачите утврдија дека оние жени кои го користат куминот претходно додаден во кари, дава најдобри резултати од било која намирница…

Салото се топи, а на стомакот остануваат само стомачните (видеo)

Салото се топи, а на стомакот остануваат само стомачните (видеo)

Питер Карвел од блогот „Sixpackfactory“ тврди дека ако ги комбинирате вистинските намирници ќе постигнете резултати. А, овој рецепт е совршен за таа намена. Потребни ви се: 1. цвекло 2. морков 3. целер 4. јаболко 5. cвеж спанаќ Во продолжение погледнете…

Страница 1 од 22123Следна ›Последна »