14 јуни, 2024
ПочетнаДИЕТИДиета: За 15 дена 5 кг помалку

Диета: За 15 дена 5 кг помалку

Оваа диета ви овозможува да загубите 5 килограми за 15 дена. Со неа се внесуваат доволно витамини и минерали, па нема чувство на слабост при држењето, а диетата се повторува три пати по пет дена.

ПРВ ДЕН

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (без шеќер)

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

1/2 шолја јогурт

Вечера

2 домати

2 варени јајца

1 краставица или

1/2 зелена салата

ВТОР ДЕН

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (без шеќер)

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

1/2 шолја јогурт

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено месо)

1 портокал

1 домат

4 крекери

1 шолја кафе или чај (без шеќер)

ТРЕТ ДЕН

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (без шеќер)

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

1/2 шолја јогурт

1 зелена салата или 2 краставици

напитоци без шеќер

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено јунешко месо)

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (без шеќер)

ЧЕТВРТИ ДЕН

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (без шеќер)

Ручек

125 гр. немасно сирење

1 домат

4 крекери

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено јунешко месо)

4 крекери

2 домати

1 јаболко

ПЕТТИ ДЕН

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (без шеќер)

Ручек

200 г варена риба или пилешко месо

4 крекери

1 домат

Вечера

500 гр. варен зеленчук

1 варено јајце

1 домат

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП