среда, јануари 20, 2021
-4 °c
Skopje
0 ° сре
1 ° чет
3 ° пет

ТЕХНОЛОГИЈА

Технологија

Тесла се пофали: Велат дека со нивниот автопилот шансите за сообраќајна несреќа се дури 7 пати помали

Официјалните податоци на Тесла покажуваат дека нивните автомобили, додека се управуваат од автопилот, учествуваат во сообраќајни несреќи на секои 3,45...

Прочитај повеќе

Нови големи критики за технолошкиот гигант: Оние кои не им се мили, едноставно може да исчезнат од интернет

Google спроведува експеримент во Австралија, кој, според неговите критичари, само ја докажува неговата неверојатна моќ и монопол. Google и Facebook...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 490 1 2 490