Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,910.00 -1.46%    CEVI 1,000.00 0%    GRNT 781.00 -0.08%    KMB 3,757.68 -1.72%    MKSD 202.61 1.3%    MPT 29,299.40 -0.68%    MTUR 4,425.00 2.91%    OILK 6,000.00 0%    REPL 60,500.00 0%    RMDEN16 95.20 0%    RZIT 30.00 50%    SBT 1,917.24 -1.68%    STB 949.48 -0.83%    STBP 698.87 0.2%    TEL 294.13 1.08%    TNB 14,499.00 -0.01%    TPLF 1,893.80 1.03%    TTK 999.00 -0.1%    UNI 2,081.00 -2.57%    VITA 8,030.00 -0.25%    ZPKO 2,809.00 2.97%    
Почетна » Вести од категорија » ТЕХНОЛОГИЈА

OnePlus 6 најверојатно ќе изгледа вака?

OnePlus 6 најверојатно ќе изгледа вака?

Со оглед дека „Oppo R15“ официјално е преставен во Кина, имаме добра идеа како би можел да изгледа следниот „OnePlus“ телефон. „OnePlus“ често црпи идеи за дизајнот од компанијата „Oppo“ над која ja дели сопственоста. Само за пример, „OnePlus 5“…

IBM го произведе најмалиот компјутер во светот (фото+видео)

IBM го произведе најмалиот компјутер во светот (фото+видео)

Компанијата „IBM“ на конференцијата „IBM Think 2018“ која се одржува оваа недела, го претстави најмалиот компјутер во светот. Има процесор со слична моќ како и компјутерите од деведесетите години од минатиот век и е наменет за следење на испорачана стока,…

HTC Vive Pro пристигнува во април и ќе чини 880 долари (видео)

HTC Vive Pro пристигнува во април и ќе чини 880 долари (видео)

„Pro“ верзијата на уредот „HTC Vive“ за виртуелна реалност ќе стане достапен за купување веќе од 5-ти април со цена од 880 долари/800 евра, додека постарата верзија „HTC Vive“ ќе може да се купи по намалена цена, па така сега…

Новиот „глуп“ LG нa преклоп наскоро пристигнува во Европа (фото)

Новиот „глуп“ LG нa преклоп наскоро пристигнува во Европа (фото)

Компанијата „LG“ подготвува сопствен модел на паметен телефон на преклоп под ознаката „LM-Y110“, познат уште и под „кодното“ име „LG Folder“. За разлика од истиот модел на „Samsung W2018“ од високата класа (high-end), „LG Folder“ е основен (entry-level) паметен телефон…

Apple ќе развива свои дисплеи?

Apple ќе развива свои дисплеи?

Американскиот технолошки гигант „Apple“ ќе развива и произведува дисплеи за своите уреди за прв пат во својата историја, користејќи тајна фабрика лоцирана во близина на седиштето во Калифорнија. Во неа, таа прави мал број на екрани за тестирање, според извори…

Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

Добрата вест во врска со новата верзија на оперативниот систем „Андроид“ е дека ќе има можност двојно да ја намали „тежината“ на фотографиите во споредба со обичниот JPEG формат. Сепак, лошата вест е дека веквата опција нема да може да…

Xiaomi Blackshark е новиот гејминг телефон?

Xiaomi Blackshark е новиот гејминг телефон?

„Xiaomi“ има многу интересни уреди, кои може да ги очекуваме наскоро. Додека го чекаме дебито на „Mi Mix 2s“, сега на листата на „Geekbench“ се појавува уште еден интересен телефон, кој ја има ознаката „Xiaomi Blackshark SKR-A0“. „Benchmark“ листата открива…

5 опасни апликации кои треба веднаш да ги деинсталирате од телефонот

5 опасни апликации кои треба веднаш да ги деинсталирате од телефонот

Сметате дека прават „чуда“ за вашиот телефон, но всушност, тие предизвикуваат само проблеми. Со оглед на огромниот број на апликации кои секојден се појавуваат, дури ни „Google“ не може да ги проследи и провери колку се безбедни. Затоа, безбедноста на…

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Самсунг Галакси С9 и С9+ во Македонија

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Самсунг Галакси С9 и С9+ во Македонија

Со новите Самсунг Галакси С9 и С9+ до подобра и супер забавна модерна комуникација со супер бавно “slow-mo” видео, најдобра камера за снимање при слаба осветленост, пиктографи за изменета реалност за поперсонализиран начин на изразување По официјалното претставување на новите…

Samsung Galaxy S9 + е поскап од својот претходник

Samsung Galaxy S9 + е поскап од својот претходник

Изработката на најновиот предводник на „Samsung Electronics“ чини повеќе отколку кај претходниот модел, откако јужнокорејската технолошка компанија ја подобри камерата на уредот, тврди компанијата за студии „TechInsights“, цитирана од „Bloomberg“. Изработка на новиот смартфон „Galaxy S9 +“ чини 379 долари,…

Страница 1 од 384123Следна ›Последна »