Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 2)

Се одржува Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Се одржува Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

На 19 Мај во х. Мериот-Скопје со почеток во 12 часот ќе се одржи Аутопартс Експо 2018, саем за автоделови на кој ќе се претстават 16 изложувачи – реномирани производители на автоделови од Европа, најголем дел од Германијa, но и…

Слабите резултати на DS не го загрижуваат шефот на Алијансата PSA

Слабите резултати на DS не го загрижуваат шефот на Алијансата PSA

Брендот „DS Automobiles“ се оддели од „Citroen“ во 2015-та година, но тоа засега не дава никакви позитивни резултати, туку напротив. Во 2017-та година, само 52.850 возила од новата марка беа продадени, што е намалување за 38.5% помалку од 2016-та година.…

Новиот Fiat 500 ја надмина бројката од два милиони примероци

Новиот Fiat 500 ја надмина бројката од два милиони примероци

Пред неколку дена, во фабриката на Fiat во Тики, Полска, произведен е  Fiat 500 број 2.000.000. Популарниот Fiat се продава во повеќе од 100 земји низ светот, а 80% од продажбата е надвор од Италија, што го прави Fiat светски…

Mercedes-AMG ќе понуди хибрид со 805 „коњи“

Mercedes-AMG ќе понуди хибрид со 805 „коњи“

Претседателот на Mercedes-AMG Тобијас Моерс објави за изданието „Digital Trends“ дека до крајот на 2018-та година неговата компанија ќе понуди на пазарот сериски модел со хибриден агрегат со моќност од 805 КС. Тој дебитираше на прототипот „Mercedes-AMG GT Concept“, претставен…

Aston Martin DB11 AMR со 630 KS (фото+видео)

Aston Martin DB11 AMR со 630 KS (фото+видео)

„Aston Martin“ дополнително го подобри својот „DB11“ под ознаката „AMR“. „DB11 AMR“ пристигнува со 5,2-литарски „V12“ битурбо агрегат со 630 KS и 700 Nm вртежен момент. Тоа е за 30 KS повеќе отколку кај стандардниот „DB11“ што овозможува забрзување од…

Колку е брз C_Two? Не знае ниту Римац! (видео)

Колку е брз C_Two? Не знае ниту Римац! (видео)

Мате Римац од „прва рака“ ги покажа сите функционалности на својот суперавтомобил „C_Two“. Oвој електричен хиперавтомобил заблеска во март на престижниот автосаем во Женева. Веднаш го привлече вниманието со својот изглед и перформанси кои ги најави производителот, но и цената.…

Ford: Не ги „убиваме“ автомобилите, потворно ги создаваме!

Ford: Не ги „убиваме“ автомобилите, потворно ги создаваме!

Американскиот гигант „Ford“ одамна одлучи да ги „згасне“ речиси сите свои модели и да ги замени исклучиво со возила од „SUV“ сегментот. Ќе остане само заштитниот знак на компанијата „Mustang“, како и „Focus Active“. Додека јавноста истакнува дека „Ford“ ги…

Volkswagen ќе понуди електрифицирани верзии на сите свои модели

Volkswagen ќе понуди електрифицирани верзии на сите свои модели

Широката хибридна програма за следниот Golf е почетна точка за сеопфатна електрификација на конвенционалните погони Новиот 48-V благ хибрид е првиот чекор во светот на ефикасни електрифицирани модели  Воведувањето на иновативни, нови хибридни системи во осмата генерација на возила на…

Ова е Cullinan, најлуксузниот SUV во светот (фото+видео)

Ова е Cullinan, најлуксузниот SUV во светот (фото+видео)

Најлуксузниот „SUV“ на светот веќе официјално е на пазарот, откако „Rolls-Royce“ го претстави својот модел „Cullinan“ точно во 13:00 часот по македонско време на 10-ти мај. Тоа е првиот автомобил со висока проодност на брендот, првиот со задна врата и…

Opel Connect: Opel ќе воведе нови услуги за поврзување

Opel Connect: Opel ќе воведе нови услуги за поврзување

Риселсхајм. Opel ја продолжува брзата интеграција на технологијата на PSA Групацијата, во согласност со PACE! стратешкиот план. По објавувањето дека инженерскиот тим во Риселсхајм ќе го води развојот на лесните комерцијални возила на PSA Групацијата и распределбата на 15-те центри…