Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

GRNT 930.00 -2.11%    KMB 5,947.00 0.64%    OKTA 3,153.00 -1.47%    RMDEN18 99.00 0%    STIL 78.00 0%    TEL 320.00 0.36%    TNB 16,450.00 2.73%    ZPOG 1,800.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » КОМПАНИИ » БАНКИ

Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

Халкбанк АД Скопје од страна на престижниот светски финансиски магазин Глобал Фајнанс (Global Finance) е прогласена за Најдобра банка за работа со население за 2020 година. Истовремено, банката е добитник и на наградата „Commerzbank’s STP Award 2019“ која ја доделува…

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

На 3-ти јули 2020 година (петок), Еуростандард банка започнa со исплата на парични права од социјална и детска заштита, и тоа на сите корисници, без поделба во групи по азбучен ред. Исплатени се корисниците на парична помош кои своите средства…

НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица

НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица

НЛБ Банка води промотивна кампања за сите кредити за физички лица до 31.08.2020 година. Во рамки на кампањата сите кредити се нудат без трошоци за одобрување и без трошоци за проценка. Почнувајќи од 01.07.2020 година Банката ги намали варијабилните каматни…

НЛБ Банка со повик за ажурирање на податоците на клиентите со цел навремена достава на платежните картички

НЛБ Банка со повик за ажурирање на податоците на клиентите со цел навремена достава на платежните картички

НЛБ Банка ги повикува клиентите – корисници на домашни платежни картички за финансиска поддршка, со цел точна и навремена достава на картичките, во најкус можен рок да ги ажурираат своите податоци преку веб страницата на Банката на линкот: https://nlb.mk/domasnaplateznakarticka.aspx „Поради…

Ова лето Еуростандард банка својот простор го претвора во промотор на уметноста

Ова лето Еуростандард банка својот простор го претвора во промотор на уметноста

Како долгогодишен поддржувач на уметноста, но и на културата воопшто, ова лето Еуростандард банка се приклучува кон проектот „Летна авантура со Култура“ преку кој Банката ќе ја промовира литературата и младите автори во сите свои експозитури. Проектот на издавачката куќа…

Изработени се првите 35.000 домашни платежни картички од НЛБ Банка

Изработени се првите 35.000 домашни платежни картички од НЛБ Банка

НЛБ Банка започна со процесот на издавање на домашните платежни картички и веќе се изработени првите 35.000 картички и истите се во фаза на дистрибуција. Од Банката информираат дека сите корисници на финансиска поддршка, кои се распределени во НЛБ Банка,…

НЛБ Банка единствена со достава на домашните платежни картички директно до домовите на корисниците

НЛБ Банка единствена со достава на домашните платежни картички директно до домовите на корисниците

Согласно Уредбата на владата на Р. Северна Македонија за финансиска поддршка на граѓани и вработени лица со низок доход, млади лица и здравствени работници, НЛБ Банка започнува со процесот на издавање на домашните платежни картички за оваа намена. Банката ќе…

Внимателно со даноците, нивното зголемување не е корисно за економијата!

Внимателно со даноците, нивното зголемување не е корисно за економијата!

Пред да се донесе било каква одлука за евентуално зголемување на одредени даноци поради моменталната криза, претходно мора да бидат консултирани сите чинители во општеството. Даночните експерти сметаат дека доколку се зголемат даноците куповната моќ на граѓаните драстично ќе се…

Bank of America: Купувајте европски акции

Bank of America: Купувајте европски акции

Аналитичарите на Bank of America предвидуваат дека европските акции до крајот на септември ќе пораснат во просек за дополнителни десет проценти. Рударскиот и банкарскиот сектор сега веќе се чинат преценети, пишуваат аналитичарите на Bank of America, а тие два сектори би…

НЛБ ве советува за безбедност при онлајн купување

НЛБ ве советува за безбедност при онлајн купување

Светот ќе ја запамети 2020 година како голем предизвик поради справувањето со пандемијата предизвикана од корона вирусот. Сведоци сме на креирање на една нова „нормала“ кон која сме приморани да се адаптираме. Во услови на социјално дистанцирање и борба да…

Страница 1 од 41234