Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 728.00 -2.93%    ALK 5,536.88 -0.24%    BESK 11,390.00 1.7%    GRNT 674.40 -2.77%    KMB 2,949.89 -0.35%    OHB 5,041.88 -1.14%    PKB 11,100.00 2.78%    RMDEN11 95.70 0.74%    RMDEN15 94.50 0%    RZUG 7.00 0%    RZUS 103.92 -0.08%    STB 911.87 0.17%    STBP 702.00 -2.92%    STIL 86.80 0.47%    TEL 266.84 -0.06%    TKVS 2,001.00 0%    TNB 10,353.49 1.85%    TPLF 951.00 -6.69%    VITA 9,000.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 3)

3-неделна диета – ослабете до 10 кг

3-неделна диета – ослабете до 10 кг

Погледнете како да ослабите од 5 до 10 килограми, држејќи ја 3-неделната диета на експертот за исхрана Брајан Филат. 3-неделната диета на Брајан Филат е ниско-јаглехидратен режим на исхрана. Времетраењето на диетата е 21 ден, поделени условно на 4 фази…

Диета од 8 часа: Чудо кое веднаш ќе ви намали 4 килограми

Диета од 8 часа: Чудо кое веднаш ќе ви намали 4 килограми

Оваа диета ја нарекуваат и најкратката диета на светот… Дали сте слушнале за диетата од осум часа? Едноставно, се ви е дозволено за јадење, но само доколку јадете во период од осум часа во текот на денот. На прв поглед…

Овошна диета 80/10/10

Овошна диета 80/10/10

Диетата 80/10/10 е исхрана само со сурови производи. Оваа диета дава акцент на овошјето и зеленчукот во големи количини. Диетата 80/10/10 е исто така и прочистувачки режим, на кој можат да се подложат сите кои во последниот период претерале со…

Прочистувачка диета со овошје и зеленчук

Прочистувачка диета со овошје и зеленчук

Прочистете го организмот за 3 дена со оваа лесна диета со овошје и зеленчук… Иако не води до трајно намалување на килограмите, прочистувачката диета го подобрува варењето и е идеална за летото, бидејќи содржи лесни јадења во умерени количини. Прочистувачката…

Диета со малини – за 3 дена 2 кг помалку

Диета со малини – за 3 дена 2 кг помалку

Малините се омилен плод за многумина. Лесно ја заситуваат гладта, без непотребни калории, а високата содржина на влакна, антиоксиданси и витамини ни помага да ослабнеме. Погледнете ја оваа диета со малини, со која можете да го ослабите 2 кг. за 3…

Брза диета: Рамен стомак за еден ден? Можно e!

Брза диета: Рамен стомак за еден ден? Можно e!

Намалете ја надуеноста со помош на специјална исхрана за само 24 часа… Оваа диета не ветува губиток на голем број килограми, туку намалување на надуеноста кај оние лица кои имаат проблем со стомакот, а сепак имаат нормална тежина, односно помага во…

Диета со јагоди

Диета со јагоди

Диетата со јагоди е меѓу најпопуларните сезонски режими за слабеење. Јагодите се витаминозна бомба, која го полни организмот со енергија. Диетата со јагоди можете да ја искористите за нова фигура од оваа пролет. Викторија Бекам и Бритни Спирс се меѓу…

Строга војничка диета: За 3 дена дури 4 кг помалку

Строга војничка диета: За 3 дена дури 4 кг помалку

Тридневната или војничка диета, како што кажува и самиот назив, подразбира многу строг режим на исхрана и многу е важно да се придржувате на пропишаното – од теминот на оброците па се до намирниците. Оваа диета има план кој морате…

Млечна диета за намалување на стомакот

Млечна диета за намалување на стомакот

Млечната диета е проверено ефикасна против опуштениот стомак. Во неа се препорачува две недели да се консумираат само млечни производи. Диетата не треба да се држи повеќе од 14 дена, а може да се повтори дури по пауза од два месеци.…

Тонон диета: 10 кг помалку за само 2 недели

Тонон диета: 10 кг помалку за само 2 недели

Доколку сакате за само две недели да изгубите 10 килограми, ви предлагаме да ја пробате Тонон диетата. Тонон диетата е многу ригорозна диета, која овозможува за само 14 дена да изгубите неверојатни 10 килограми. Називот го добила според болница, а…