Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,950.00 -0.46%    GRNT 975.00 0%    KMB 5,849.74 -0.11%    STB 1,057.78 0.62%    TNB 16,700.00 2.45%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 4)

Како ефикасно да примените кето диета

Како ефикасно да примените кето диета

Кетонската исхрана е еден од најпопуларните начини за регулирање на килограмите во моментов. Заговорниците на оваа диета велат дека тежината се губи ефикасно и без глад. Би требало 70% од вашите калории да ги добиете од маснотии, а да внесувате…

Евтино мени за брзо губење на тежината: Медицинска диета која ги топи килограмите

Евтино мени за брзо губење на тежината: Медицинска диета која ги топи килограмите

Едноставна и малку построга, медицинска диета која за нешто повеќе од еден месец го топи вишокот на килограми што долго време ве мачат! Таа трае еден месец, а менито е едноставно: секојдневно, цел ден се јаде само една намирница која…

Диета „17 дена“

Диета „17 дена“

Диетата „17 дена“ е смислена од страна на Д-р Мајк Морен, лекар од Калифорнија. Многу брзо постигнала голем успех и станала златен стандард за многу диетни планови на кои целта им е брзо губење на килограмите. Основна идеја на Д-р…

ДИЕТА: „Јади цел ден“

ДИЕТА: „Јади цел ден“

Ако облеката ви е премногу тесна а апетитот добар, Хелен Фостер – авторката на најпродаваните книги од областа на диететиката ви открива како да намалите 2,5 кг за пет дена јадејќи пет оброци дневно! Досега доколку сакавте да се ослободите…

ДИЕТА: Течна диета – намалете 10-15 килограми

ДИЕТА: Течна диета – намалете 10-15 килограми

Течната диета е многу ефикасна за брзо слабеење. Максималнато време на траење на оваа диета е две недели и за тоа време можете да намалите 10 – 15 кг. Во текот на течната диета стомакот се намалува во обем и…

ДИЕТА: Шок диета – за 7 дена 5 кг помалку

ДИЕТА: Шок диета – за 7 дена 5 кг помалку

Шок диетата се разликува од другите диети по тоа што е многу едноставна и за разлика од другите „брзи“ диети може да се држи повеќе од 3 дена без негативни последици. Самата диета е направена за 7 дена (менито е…

ПОПУЛАРНА ИСХРАНА: Ги топи маснотиите кај жените

ПОПУЛАРНА ИСХРАНА: Ги топи маснотиите кај жените

Брачен пар од Америка уште од 1975 година востановија бројни здравствени придобивки од медитеранската диета, која уште оттогаш им се препорачува на луѓето со срцеви заболувања. Помалку е познато дали постојат разлики во неговата примена кај мажите и жените. Утврдено…

Освежувачки напиток кој го забрзува слабеењето

Освежувачки напиток кој го забрзува слабеењето

Ви претставуваеме оброк во чаша кој во врелите летни денови ќе ве освежи, заштити, но истовремено ќе ви помогне при топењето на килограмите… Потребно е: – 2 шолјички спанаќ – 1/2 голема шолја капини – 1/2 краставица (нелупена) – неколку…

Едноставни замени со кои ќе зaгубите од тежината

Едноставни замени со кои ќе зaгубите од тежината

Многумина од нас, дали во текот на годината или во периодот пред годишните одмори, се обидуваат да намалат од тежината, притоа правејќи секакви работи. Денес ви претставуваме едноставни замени во оброците кои ќе ви помогнат да го намалите бројот на…

Фит линија со помош на комбинација од 5 состојки

Фит линија со помош на комбинација од 5 состојки

Сакате да ослабите и да ги отстраните масните наслаги од стомакот? Го имаме вистинскиот напиток за вас… Состојки: – 1 смрзната банана – 1 лажица изрендан ѓумбир – 2 лажици мелено ленено семе – 1 шолјичка смрзнати боровинки – 1/2…