Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,704.50 7%    BESK 5,643.00 10%    GRNT 790.86 6.03%    KMB 6,027.13 7.4%    MPT 50,496.41 8.52%    MTUR 4,400.00 10%    OKTA 3,000.00 0.99%    STB 885.95 6.61%    TNB 13,878.00 10%    TTK 1,166.00 10%    UNI 1,885.00 5.78%    ZUMS 1,000.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 2)

Најголем сојузник во слабеењето: Ако сакате кисело млеко, оваа диета е вистинската работа за вас

Најголем сојузник во слабеењето: Ако сакате кисело млеко, оваа диета е вистинската работа за вас

Киселото млеко е исклучително корисна намирница која ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага да се ,,соберат” и исфрлаат токсини од телото и го стимулират метаболизмот. Додека ја држите диетата со кисело млеко ги препорачуваме следниве…

Половина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за 5 минути

Половина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за 5 минути

Некои пијалоци треба да се пијат наутро, други во текот на денот, а овој е препорака за навечер. Подгответе го на време и пијте го пред спиење. Ќе направи неверојатни работи за вашата линија. Кога го пиете овој пијалок, треба…

Освежете го здравјето и намалете ги килограмите со “краставица диета”!

Освежете го здравјето и намалете ги килограмите со “краставица диета”!

Краставиците се полни со витамини, минерали и хранливи материи, вклучувајќи и железо, калциум, магнезиум и витамин Ц, Е и Б. Високата содржина на влакна во краставицата го чисти организмот и ја подобрува метаболичката функција, како и квалитетот на кожата. Сите…

Минута пред летување! Експресна овошна диета!

Минута пред летување! Експресна овошна диета!

Ако сте од оние кои започнуваат диета пред заминување на одмор, најдовме диета за вас која дава брзи и ефикасни резултати. Се вика диета со овошје и зеленчук, а забранети се јаглехидрати и масти… Ви донесуваме пример за еден ден:…

Диета без јо-јо ефекти: Еве како да изгубите килограми!

Диета без јо-јо ефекти: Еве како да изгубите килограми!

Диета без јо-јо ефекти е цел на секој што сака да загуби килограми. А за килограмите да не се вратат важно е да се придржувате на следните 5 правила. 1.Основно правило во исхраната е земање јаглени хидрати во првиот дел…

Можете да јадете сладолед, а неделно да губите по два килограми

Можете да јадете сладолед, а неделно да губите по два килограми

Ако го сакате овa ладно благо, диетата со сладолед звучи навистина одлично! Сепак, сладолед диетата е диета од околу 1.250 калории која ви овозможува да јадете сладолед секој ден, но мора да обрнете внимание на големината на порциите. Жените на…

Диета со хељда: На најздрав можен начин за 14 дена ослабете дури 7 до 10 килограми

Диета со хељда: На најздрав можен начин за 14 дена ослабете дури 7 до 10 килограми

Брза диета со хељда е се што ви треба, ако сакате брзо да влезете во бикини и да се ослободите од неколку килограми вишок. Во споредба со другите житни култури хељдата е нискокалоричен, диететски производ, која содржи многу протеини, аминокиселини,…

10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

Овој екстремен режим на исхрана дава одлични резултати, а се препорачува негово практикување само еднаш во шест месеци. Секој ден згответе 500 грама ориз. Кога оризот ќе се зготви, додадете исецкана кисела краставица. Земајте го овој оброк секој пат кога…

Сирова диета: Обновете ја енергијата и изгубете од 3 до 7 килограми

Сирова диета: Обновете ја енергијата и изгубете од 3 до 7 килограми

Дали сте кратки со време, а сакате да се ослободите од неколку вишок килограми? За да го направите ова брзо и здраво пробајте диета со сирова храна која ја креирал експертот по јога Сири Дата. За време на оваа диета…

Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

Ова е време на годината кога сите зборуваат за јогурт диетата. Постои голема и мала јогурт диета. Првата, голема трае седум дена, а ние денес ви ја носиме малата, која трае само три дена. Јогурт диетата се нарекува уште и…