Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 2)

Ќе се изненадите кога ќе дознаете каква драстична грешка правите!

Ќе се изненадите кога ќе дознаете каква драстична грешка правите!

Сите жени имаат некое омилено парче кое го користат се додека не се расцепе или истегне, но кога станува збор за долната облека постои вашен детал кој што треба да го знаете. Имено, стручните лица советуваат дека износената долна облека…

Со само неколку рутински навики ќе се збогувате со несоницата засекогаш!

Со само неколку рутински навики ќе се збогувате со несоницата засекогаш!

Страдате од несоница, се будите во текот на ноќта и не можете повторно да заспиете?! Ако се соочувате со ваков проблем, не грижете се постојат неколку начини на кои можете да се решите од неа за многу краток период. 1.…

Сокот од брусница нема да ви помогне доколку се соочувате со оваа инфекција

Сокот од брусница нема да ви помогне доколку се соочувате со оваа инфекција

Иако многу жени сметаат дека овој сок е лек кој помага при уринарни инфекции, новото истражување покажува дека грешат. Во истражувањето спроведено од страна на Националниот институт за здравје во Велика Британија се наведува дека „нема докази“ кои докажуваат дека…

Само на овој начин можете да му кажете „збогум“ на пушењето засекогаш!

Само на овој начин можете да му кажете „збогум“ на пушењето засекогаш!

Резултатите од едно истражување спроведено во Оксфорд покажуваат дека, најдобар начин за откажување од пушењето е наглото оставање на цигарите. Во текот на истражувањето, научниците дошле до заклучок дека оние пушачи кои ги оставаат цигарите 25% нема да се вратат…

Магично семе кое лечи рак: Тоа прави чуда во нашето тело!

Магично семе кое лечи рак: Тоа прави чуда во нашето тело!

Поради неговата вредност, семето било користено дури и како валута. Чиа семето содржи омега масти, протеини, антиоксиданти и диетални влакна. Тоа има благ вкус со арома на ореви, и поради тоа што ја апсорбира течноста, е идеална за хидратација и…

Конзумирањето лук може да нè заштити од рак

Конзумирањето лук може да нè заштити од рак

Лукот е здрав производ кој се користи во националната кујна на многу нации и за третман на разни болести веќе илјадници години. Во една неодамнешна студија на научници од Универзитетот во Нотингем тие стигнуваат до заклучок дека конзумирањето на лук…

Редовното одење во сауна го намалува ризикот од мозочен удар

Редовното одење во сауна го намалува ризикот од мозочен удар

Ризикот од мозочен удар кај мажи и жени во средни и во постари години би можел да се намали повеќе од 60 отсто ако редовно посетуваат сауна, покажуваат најновите резултати од студијата објавена во списанието Neurology. Истражувањето е спроведено врз…

Овој производ е вистински еликсир за здравјето?

Овој производ е вистински еликсир за здравјето?

Сурутка е нус-производ на сирење и јогурт, во кој остануваат најдобрите и највредните состојки на млекото: витамини Б и Е, минерали и млечни шеќери кои се важни за изградба на најважните клетки во мозокот. Поради сите придобивки што ги има…

Смоквата може да ги излекува овие проблеми…

Смоквата може да ги излекува овие проблеми…

Библиското овошје смоква, освен што е вкусно и хранливо, поседува и различни лековити својства. Содржи вистинска ризница од корисни состојки кои целно се активираат зависно од видот на тешкотиите. * Доколку ве мачи опстипација, односно запек, сомелете 500 грама смокви…

Медот и оревите ублажуваат анемија, чир, импотенција…

Медот и оревите ублажуваат анемија, чир, импотенција…

Комбинацијата од мед и ореви на нашиот организам му ги обезбедува сите неопходни витамини, минерали, протеини, масти, јаглени хидрати и уште многу нешта. Медот и оревите ја ублажуваат импотенцијата, анемијата, главоболката, чирот во желудникот, а најдобро од се е што…