среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ТЕХНОЛОГИЈА

Технологија

Американски воени научници велат: Одбранбени полиња на силите на научната фантастика се на повидок

Технологијата за насочување на енергијата стана неопходна за успех на воените операции, бидејќи светот ја достигна токму таа граница, тврди...

Прочитај повеќе

Технологија на Олимписките игри: Беџови наместо визит карти или ракување и специјални уреди за заштита од топлотен удар

Олимписките игри во Токио ќе бидат запаметени по многу работи. Покрај тоа што ќе се одржат една година подоцна, без...

Прочитај повеќе

Коосновачот на онлајн енциклопедијата предупредува: Не верувајте во сè што ќе прочитате на Википедија, веродостојноста на податоците зависи од тоа кој ги пишува

Дали користите Википедија? Оваа бесплатна онлајн енциклопедија, создадена благодарение на напорот и времето на самите корисници, стана главно место за...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 527 1 2 3 527
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00