среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ЕКОНОМИЈА

Економија

Македонија може да очекува придобивки од договорот за слободна трговија меѓу САД и ЕУ

Најавите на Соединетите Американски Држави и на Европската Унија за создавање на Трансатлантска слободна трговска зона, ќе имаат позитивни ефекти...

Прочитај повеќе
Страна 3886 од 3940 1 3.885 3.886 3.887 3.940
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00