Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,000.06 -1.23%    BESK 10,200.00 -0.97%    GRNT 787.11 -0.9%    KMB 3,883.57 0.07%    MPT 29,500.00 0%    OKTA 4,231.82 0.76%    RMDEN09 97.77 2.92%    RMDEN16 95.20 0.11%    RZUS 139.00 0.72%    STBP 697.48 -0.18%    TKVS 4,182.84 -1.42%    TNB 14,536.25 0.25%    TTK 994.25 -0.51%    UNI 2,198.00 2.9%    
Home » Archives by category » АВТОБИЗ (Page 389)

Noble и натаму размислува за М600 Roadster

Noble и натаму размислува за М600 Roadster

Од „Noble Automotive“ соопштија дека и натаму размислуваат за можноста на купувачите да им понудат модел „M600 Roadster“ за кој подолго време се зборува. Па доколку има доволно заинтересирани потенцијални купувачи „M600 Roadster“ во наредните години би можел да се…

Форд за пет месеци продаде хибридни возила колку цела 2012-та

Форд за пет месеци продаде хибридни возила колку цела 2012-та

Компанијата Форд соопшти дека успеале да ја надминат својата рекордна продажба на хибридни возила на ниво на цела година и тоа со продадени 35.496 единици во само првите пет месеци од 2013-та година. Во текот на мај Форд објави дека…

Колку е скапо да се поседува и одржува Ferrari? Mногу…

Колку е скапо да се поседува и одржува Ferrari? Mногу…

„Кој може да си купи скапо возило, сигурно може и да го одржува“. Ова често го велат луѓето кои не се толку страствени по автомобилите, а притоа и ќе погрешат во своите прогнози. Еден од најпозантите автомобилски новинари, Крис Харис…

PGO ги објави деталите за Cavennes Water Snake

PGO ги објави деталите за Cavennes Water Snake

Компанијата „PGO“ објави некои нови детали за својот концепт „Cevennes Water  Ѕanke“ кој дебитираше на саемот за автомобили во Шангај. Обоен во сина боја со карбон-фибер флакна кои преовладуваат на каросеријата, овој модел потсетува на стандардниот „Cevennes“. Меѓутоа возилото е…

Спортски автомобили за кои сигурно немате слушнато

Спортски автомобили за кои сигурно немате слушнато

Моќна автомобилска индустрија е тешко да се изгради. Потребна е силна економија во земјата за да може такво нешто да се започне, па поради тоа производството на возила во послабо развиените земји се прилично непознати надвор од нивните граници. Ќе…

Премиерно претставен моделот MDX на Acura

Премиерно претставен моделот MDX на Acura

Моделот „MDX“ е трета генерација на луксузен корсовер со високи перформанси на компанијата „Acura“ и е прв кој е во целост развиен од самиот старт користејќи нова платформа кој е оптимизирана за потребите на купувачите на денешните СУВ возила. Во…

Audi A3 Sportback e-tron најавен за следната година

Audi A3 Sportback e-tron најавен за следната година

„Audi“ најави дека моделот „A3 Sportback e-tron“ следната година ќе пристигне во дилерските претставништва и ќе биде со почетна цена од 38.000 евра. Возилото беше прикажано во март месец на саемот во Женева и го карактеризира преработен 1.4L TFSI мотор…

Во Европа Nissan продаде 10.000 примероци на Leaf

Во Европа Nissan продаде 10.000 примероци на Leaf

„Nissan“ објави дека продале 10.000 примероци од моделот „Leaf“ на купувачите во Европа со што дополнително ја подобри позицијата на овој автомобил за најдобро продавано електрично возило на сите времиња. Силви Лаилер стана купувач на јубилејниот примерок и таа како…

Porsche Macan ќе дебитира во ноември

Porsche Macan ќе дебитира во ноември

Подолго време се зборува за идниот „Porsche Macan“, а сега според последните податоци тој ќе дебитира овој ноември за време на автомобилскиот саем во Лос Анџелес. Овој помал СУВ на „Porsche“ се очекува да се најде во продажба на почетокот…

Трка за деветстепената трансмисија

Трка за деветстепената трансмисија

Не е тајна дека компанијата „ZF“ е еден од лидерите на пазарот за автоматски менувачи. Хит во моментов е осумстепената автоматска трансмисија која ја користат брендовите како „BMW“, „Volkswagen“ и многу други. Сега на потег е иновација на менувач со…