Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 349)

McLaren P1 е веќе распродаден

McLaren P1 е веќе распродаден

Еден од најпрестижните супер-спортски автомобили на пазарот е распродаден и тоа само осум месеци од премиерата која ја имаше на саемот во Женева. Иако основниот модел чини околу милион евра, сите 375 примероци на моделот „P1“, колку што „McLaren“ планираше…

Mercedes SLS AMG GT Final Edition

Mercedes SLS AMG GT Final Edition

Најавите дека „Mercedes“ во летото 2014-та година ќе заврши со производството на моделот „SLS AMG“, компанијата дополнително го означи овој чекор со симболичен назив на нова и ограничена серија, „GT“ верзија на овој автомобил. „Mercedes SLS AMG GT Final Edition“…

Совети за подолг век на автомобилот

Совети за подолг век на автомобилот

Издржливоста или безгрижниот век за користење на автомобилот, зависат од самиот сопственик, а не само од квалитетот на производство. Имено, во многу ситуации, возачите за непријатностите предизвикани од „непослушноста“ на автомобилот ги обвинуваат производителите, без ниту во еден момент да…

Tesla најави производство на електрични камионети

Tesla најави производство на електрични камионети

„Tesla Motors“ има во план на купувачите да им понуди електрични „pick-up“ камионети до 2017-та година, изјави Извршниот директор на компанија. Елон Маск вели дека електричниот камионет ќе биде пласиран на пазарот по нивниот кросовер и „Model X“, кои се…

Автомобил кој треба да се надополнува еднаш во 100 години

Автомобил кој треба да се надополнува еднаш во 100 години

По патиштата ширум светот возат над милијарда автомобили кои директно или индиректно преку материјалните ресурси, потрошувачката на времето и штетната емисија на гасови го чинат човештвото илјадници милијарди евра. Замислете сите тие автомобили за погон да користат чист извор на…

Kаква зимска опрема треба да имате?

Kаква зимска опрема треба да имате?

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека, согласно одредбите од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, од утре ќе започне примената на законската обврска за задолжително поседување на пропишаната зимска опрема за моторните возила и работните машини кога…

Од Нант до Копенхаген со еден резервоар

Од Нант до Копенхаген со еден резервоар

Во рамките на тестот на економичност, „Volkswagen Golf TDI BlueMotion“ го премина растојанието меѓу двата европски града остварувајќи просечна потрошувачка од 2,93 l/100 km. Тестот кој го организираше „Volkswagen“ беше реализиран под надзор на германската агенција „DEKRA“, која се занимава…

Volkswagen Golf ја освои наградата „Златен волан” за 2013 година

Volkswagen Golf ја освои наградата „Златен волан” за 2013 година

Volkswagen  за кампањата „Der Golf. Das Auto” ја освои и наградата „Златен волан“ за најдобра рекламна кампања Бестселерот , Golf  според кој е именувана цела класа на возила, ја освои наградата „Златен волан“ за 2013 година. Volkswagen повторно освојува награда…

Претставен моделот SuperSport кој ќе има над 750ks

Претставен моделот SuperSport кој ќе има над 750ks

Kомпанијата „W Motors“ неодамна на саемот во Дубаи го претстави моделот „Lykan HyperSport“, а сега оваа компанија ги презентираше и првите нацрти на идниот модел „SuperSport“. Oвој модел би требало да се појави на пазарот во 2015-та година и ќе…

Дали знаевте дека Porsche Cayenne го може ова? (видео)

Дали знаевте дека Porsche Cayenne го може ова? (видео)

Иако „Cayenne“ има репутација на „урбан теренец“, чии сопственици не се осмелуваат да го возат овој автомобил надвор од рамните, асфалтирани патишта, „Porsche“ и натаму се обидува да ги убеди во спротивното. Со оглед на високата цена на автомобилот и…