Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 639.00 -2.74%    ALK 5,700.00 0.21%    KMB 2,829.89 -0.71%    KVAS 8,342.00 -3%    MKSD 157.00 -2.48%    MPT 27,700.00 0%    MTUR 3,492.00 -3%    OHB 4,960.00 -0.8%    PKB 11,800.00 2.61%    RMDEN13 93.20 -2.92%    RMDEN15 95.40 0.42%    RZUS 98.00 3.16%    STB 900.00 0%    TEL 261.25 0.64%    TNB 10,995.68 0.01%    TPLF 948.00 0%    UNI 1,200.00 -0.83%    USJE 23,000.00 -1.41%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 2)

Интервју со Маја Бојчевска Ѓорѓиевска, генерален менаџер на Агенција за обезбедување на имот и лица ОСА

Интервју со Маја Бојчевска Ѓорѓиевска, генерален менаџер на Агенција за обезбедување на имот и лица ОСА

Денар: Г-ѓа Ѓорѓиевска, вашата компанија е првата основана Агенција за обезбедување на имот и лица во земјата. Успешно работите веќе 16 години, која е тајната за успех на ОСА? Тајна за успех не постои. Постои голема посветеност на работата, професионална…

Интервју со Жаклина Гештаковска Алексовска, Експерт за родови прашања при Програмата за зголемување на пазарната вработливост на Швајцарската Агенција за Развој и Соработка

Интервју со Жаклина Гештаковска Алексовска, Експерт за родови прашања при Програмата за зголемување на пазарната вработливост на Швајцарската Агенција за Развој и Соработка

Жаклина Гештаковска Алексовска е експерт за родови прашања во рамките на Програмата за Зголемување на пазарната вработливост (ИМЕ) финансирана од Швајцарската Агенција за Развој и Соработка, а имплементирана од Свисконтакт и Преда Плус. Повеќе од 15 години работи во областа…

Интервју со Горан Ѓоргоноски, сопственик на маркетинг агенцијата “КМГ Спорт”

Интервју со Горан Ѓоргоноски, сопственик на маркетинг агенцијата “КМГ Спорт”

  “Децата да учат од врвни стручњаци, но и едни од други”   Денар: По успешното прво изднание на „најважниот проект во неговата кариера“ (така Кирил Лазаров изјави лани) од пред повеќе од месец дена стартуваа подготвките за вториот Ракометен…

Интервју со Александар Стефанов, член на Управниот одбор на Фабрика Карпош

Интервју со Александар Стефанов, член на Управниот одбор на Фабрика Карпош

Денар:Колку време постои Карпош Фабрика и како започна целата оваа приказна? Фабрика Карпош е една од најстарите фабрики во Македонија. Постои и функционира на пазарот повеќе од 65 год. Сé започнало далечната 1948година. Кога по завршување на Втората светска Војна…

Интервју со Васил Филипов, управител на Пирин Експорт

Интервју со Васил Филипов, управител на Пирин Експорт

Сауната е повеќе од задоволство. Таа е извор на здравје! Денар: Колку често Македонците посетуваат сауна? Стресот кој го носи брзото темпо на живот, се поголемите секојдневни обврски и брзиот биоритам се повеќе ја наложуваат потребата од релаксација и ослободување на…

Интервју со Анета Велковска архитект во Интерсофт ЛТД

Интервју со Анета Велковска архитект во Интерсофт ЛТД

Денар: На атрактивна локација во КО Сопиште од неодамна започна со изградба резиденцијалниот станбен Комплекс Сопиште. Откријте ни ги деталите околу овој статусен комплекс составен од 18 Типски објекти. Точно така, на една интересна локација во близина на општинската зграда во…

Преку здружување во кластери до поголема конкурентност

Преку здружување во кластери до поголема конкурентност

УНИДО како специјализирана агенција на Обединетите Нации која промовира индустриски развој, намалување на сиромаштијата, инклузивна глобализација и одржливост на животната средина, во декември минатата година го основа Кластерот за туризам на Тиквешкиот регион, втор по ред по Охридскиот. Обедини голем…

Интервју со Радован Витошевиќ, Генерален Директор на Lyoness

Интервју со Радован Витошевиќ, Генерален Директор на Lyoness

5 години постоење, над 103.000 членови Денар: Каква беше минатата година за Lyoness? Со какви резултати ја завршивте? 2015 година, јас ја нарекувам преродбена година, или година на вистински успеси кои ни го отворија патот за уште повеќе да се развиваме.…

Интервју со Данела Арсовска, претседател на Сојуз на стопански комори на Македонија

Интервју со Данела Арсовска, претседател на Сојуз на стопански комори на Македонија

Сојузот на стопански комори на Македонија во изминатите две години прерасна во деловна мрежа во која членуваат вкупно 24 стопански комори од кои 2 билатерални, 8 регионални и 14 општи и секторски, со над 30 групации, здруженија и асоцијации. Со…

Интервју со Панделе Панделески – извршен директор на Млекара Здравје Радово

Интервју со Панделе Панделески – извршен директор на Млекара Здравје Радово

Денар: Господине Панделески на кој начин успевате да одговорите на деловните предизвици поставени пред вас? Во услови на турбулентно опкружување, еден од најважните фактори за успех и одговор на предизвиците е навремената антиципација на промените. Ние се трудиме да ги…