Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,322.35 0.93%    KMB 6,202.99 -0.46%    MPT 64,939.86 -0.09%    OHB 4,650.00 1.09%    RZLV 38.00 -5%    RZUS 55.70 9.22%    SBT 2,707.00 6.12%    TEL 318.00 2.91%    TNB 17,400.00 0.29%    ZPKO 2,270.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 3)

Интервју со г. Мурат Јуксел, кантри маркетинг директор на Рамсторе Македонија

Интервју со г. Мурат Јуксел, кантри маркетинг директор на Рамсторе Македонија

Секогаш се трудиме да ги надминеме потребите и очекувањата на нашите потрошувачи! Денар: Зошто Рамсторе е прв избор на потрошувачите? За време на нашето дванаесетгодишно постоење во македонскиот малопродажен сектор, ние секогаш се обидувавме да ги надминеме потребите и очекувањата…

Интервју со Димитар Богов – гувернер на Народната банка на Република Македонија

Интервју со Димитар Богов – гувернер на Народната банка на Република Македонија

Денар: Како ја оценувате макроекономската состојба во Македонија? Макроекономската состојба во Македонија во првата половина на 2017-та година во голема мера беше под влијание на политичката нестабилност во земјата. Во април направивме надолна ревизија на прогнозата за раст од 3,5% до…

Интервју со Коста Костадиновски, извршен директор на Илирика

Интервју со Коста Костадиновски, извршен директор на Илирика

Илирика како врвна финансиска институција нуди високо ниво на инвестициски услуги кои покрај разните предизвици секогаш е доследна во своите стратегии кои резултираат со долгорочни успеси. Повеќе од 10 години клиентите имаат одлични резултати и позиции на пазарот. За клучот…

Интервју со Олга Дервенџи – Менаџер за лизинг на Skopje City Mall

Интервју со Олга Дервенџи – Менаџер за лизинг на Skopje City Mall

Денар: Skopje City Mall е нашиот најголем трговски центар, чија работа и функционирање мора постојано да ја следите. Како се справувате со оваа задача, односно кои се Вашите предизвици? Во Skopje City Mall имаме вкупно 180 закупци. Наша обврска како…

Интервју со Дарко Панчевски – претставник од маркетинг секторот на Skopje City Mall

Интервју со Дарко Панчевски – претставник од маркетинг секторот на Skopje City Mall

Денар: Овој месец Skopje City Mall слави 5 години постоење и за овие неколку години успеа да се позиционира како лидер на пазарот. Што е она што го прави овој трговски центар успешен и примамлив за посетителите? Skopje City Mall…

Интервју со Валентина Николовска – менаџер за комерцијализација на Skopje City Mall

Интервју со Валентина Николовска – менаџер за комерцијализација на Skopje City Mall

Задоволните и лојални клиенти се нашиот најголем успех и сатисфакција Skopje City Mall е првиот современ трговски центар во Македонија кој утре слави 5 години постоење. Со својата уникатност подеднакво и во понудата и во дизајнот, Skopje City Mall привлекува…

Интервју со Тома Аргир – техничкиот и оперативен директор на Skopje City Mall

Интервју со Тома Аргир – техничкиот и оперативен директор на Skopje City Mall

Денар: Сите добро го познаваме Skopje City Mall однадвор, но ретко кој ги знае техничките работи потребни за функционирањето на еден трговски центар. Што всушност се подразбира под тоа и кои луѓе се директно вклучени во неговата работа? За пријатниот…

Интервју со г. Филип Поповски, Генерален Секретар на ФФМ

Интервју со г. Филип Поповски, Генерален Секретар на ФФМ

Со изградбата на стадионот “Младост” во Струмица добивме нов репрезентативен терен според високите стандарди на УЕФА Денар: Помина скоро еден месец  од организацијата на Скопје Супер Купот 2017, кој од УЕФА беше оценет како најдобар досега. Како гледате на него…

Интервју со Петер Скварча, извршен директор на Сава Осигурување

Интервју со Петер Скварча, извршен директор на Сава Осигурување

Денар: Се поактуелни стануваат темите поврзани со осигурувањето. Какво е вашето мислење? Каде е осигурувањето во Македонија, каде сте вие на пазарот? Одговор: Задоволни сме од развојот и позицијата на пазарот. Со годините успеавме да се позиционираме како едно од…

Интервју со Марија Михаилова – менаџер за контрола на квалитет во Макпрогрес Виница

Интервју со Марија Михаилова – менаџер за контрола на квалитет во Макпрогрес Виница

Макпрогрес е компанија која работи по највисоките стандарди за квалитет и безбедност на производите Денар: Како една од најголемите прехранбени индустрии на пазарот, која постојано инвестира во производство и подобрување на квалитетот на своите производи и се грижи за сопствениот…