среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцини

Модерна порача: Околу 100 милиони вакцини против корона ќе бидат достапни во првиот квартал на 2021 година

Американската фармацевтска компанија „Модерна“ објави дека очекува дека ќе може да испорача меѓу 100 и 125 милиони дози на експерименталната ...

Прочитај повеќе

Директорот на Фајзер: До крајот на 2021 година ќе има повеќе вакцини отколку што е потребно

Правиме се што можеме за да го зголемиме производниот капацитет, вели извршниот директор на американската фармацевтска компанија Алберт Бурла. Алберт ...

Прочитај повеќе

Вакцини против грип кон крајот на месецов, бесплатни за ризични групи, ќе има дополнителни вакцинални пунктови

Вакцините против сезонскиот грип се очекува да пристигнат кон крајот на месецов, по што веднаш ќе почне процесот на вакцинација. ...

Прочитај повеќе
Страна 16 од 19 1 15 16 17 19
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00