среда, јуни 16, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцини

Комбинацијата на различни видови вакцини го зголемува имунитетот, тврди германска студија

Комбинацијата на различни видови вакцини за коронавирус значително го зголемува создавањето на имунитетот, објави германски универзитет. „По истражувањето спроведено на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 16 1 2 16