вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцини

Нови правила за Македонците – влез во Швајцарија само со сертификат, во Белгија карантин за невакцинираните

Швајцарија, Белгија и Австрија донесуваат нови ковид-правила за патниците што влегуваат во нивните земји.  За Швајцарија, повеќе не е во ...

Прочитај повеќе

Во ресторани ќе биде дозволен влез само со две примени дози вакцина, експертите подготвуваат нови мерки

Експертите за имунизација подготвуваат укинување на дозволениот влез во ресторани и на настани за лица кои примиле само една доза ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 22 1 2 22
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00