петок, ноември 27, 2020
0 °c
Skopje
2 ° пет
2 ° саб
0 ° нед

Заразените со Ковид – 19 може да ја шират инфекцијата пократко отколку што се сметаше порано

Систематското испитување и мета-анализата на три човечки коронавируси сугерираат дека лицата заразени со вирусот SAVS-CoV-2 кој предизвикува Ковид -19, најверојатно...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6