Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 413)

Славенички Aventador по повод 50-иот роденден

Славенички Aventador по повод 50-иот роденден

Италијанскиот производител на автомобили „Lamborghini“ оваа година ќе прослави пола век од своето постоење, а во таа чест тие подготвија бројни изненадувања од кои едното беше „Veneno“, моделот кој беше претставен во Женева. Роденденските модели не се необични кога „Lamborghini“…

Опел подготвува 13 нови мотори

Опел подготвува 13 нови мотори

Од Опел најавија дека  до 2016-та година ќе претстават нова линија на мотори, која ќе им биде понудена на купувачите во 13 варијанти, заедно со неколку нови автоматски и мануелни менувачи. Потполно новиот 1.6 CDTI мотор премиерно ќе биде претставен во…

Maserati Quttroporte ограничена едиција во 100 примероци

Maserati Quttroporte ограничена едиција во 100 примероци

„Maserati“ ги најави плановите за здружување со „Ermenefilfo Zegna“, компанија која се занимава со креирање на машки одела, а оваа соработа е со цел тие да помогнат во креирањето на ограничената едиција на моделот „Quttroporte“. Дизајнирана за да ја прослави…

Mercedes го претстави концептот GLA

Mercedes го претстави концептот GLA

На само неколку дена пред почетокот на автосаемот во Шангај на интернет се појавија првите фотографии од компактниот кросовер на „Mercedes“ кој ја има ознаката „GLA“. Оваа студија е многу близу до конечната сериска верзија која оваа компанија ќе ја…

Најагресивниот модел на BMW M5 досега

Најагресивниот модел на BMW M5 досега

Секоја нова генерација од моделот „BMW M5“, компанијата „Hamann“ ја модификува според вкусовите на своите клиенти. Ни последнта генерација не ја прескокна познатата германска работилница. „Hamann Motorsport“ во новото возило на баварскиот гигант го вгради долгогодишното знаење и искуство, а…

Тoyota лани продала преку еден милион хибриди

Тoyota лани продала преку еден милион хибриди

Јапонскиот производител на автомобили, „Toyota“ објави дека во текот на 2012-та година за првпат продале повеќе од еден милион хибридни возила во една година. Компанијата соопшти дека продале точно 1.219.000 хибридни автомобили, и тоа пред се благодарејќи на светскиот успех…

Jaguar подготвува најмоќна верзија на F-type

Jaguar подготвува најмоќна верзија на F-type

Британскиот производител на автомобили „Jaguar“ има во план да ја надогради водечката верзија на моделот „F-Type“ која сега ќе има импресивни 600ks сили на V8 моторот. Ова ќе биде најмоќниот модел на „Jaguar“ кој се наоѓа во продажба, дури иако…

Rolls Royce го отвори најголемиот продажен салон

Rolls Royce го отвори најголемиот продажен салон

Британскиот производител на луксузни автомобили „Rolls Royce“ и официјално го претсави својот најнов продажен салон, кој воедно е и нивни најголем објект досега. Салонот е сместен во кинеската провинција Шенјанг, а со ова компанијата дојде до бројката од шеснаесет продажни…

Рено ја претстави новата линија на Лагуна

Рено ја претстави новата линија на Лагуна

Рено ја претстави својата нова Лагуна која ќе се карактеризира со благo подобрување, така што на седан и караван моделите е забележителна нова предна страна со LED светла за дневна светлина. Новите модели ќе се одликуваат со редизајнирани 16 инчни…

BMW го лансира новиот бренд Zinoro

BMW го лансира новиот бренд Zinoro

„BMW“ и кинескиот партнер „Brilliance“ постигнаа договор за лансирање на нов бренд на кинескиот пазар кој ќе се вика „Zinoro“. Овој бренд ќе биде во сопственост на заедничката компанија која веќе произведува модели на „BMW“ за кинескиот пазар. „Zinoro“ ќе…