Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,727.73 -0.04%    GRNT 730.00 0.14%    KMB 3,789.68 1.44%    KSPR1 26.00 0%    KVAS 12,000.00 0%    MPT 28,100.00 -1.4%    MTUR 4,204.00 0.06%    OHB 5,650.00 0%    OKTA 3,452.06 3.02%    RADE 1,521.00 3.47%    RMDEN16 95.10 0%    RZUS 134.00 2.07%    SBT 1,957.78 0.71%    STB 940.00 0%    STBP 688.00 0%    STIL 124.42 3.87%    TKVS 3,987.14 -0.32%    TNB 13,150.00 1.15%    TPLF 1,799.53 2.06%    TTK 884.00 0%    VROS 14,640.00 2.74%    ZILU 165.00 -1.2%    ZPKO 2,809.00 0.04%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 380)

Novitec го „стокми“ Aventador до 1100КС

Novitec го „стокми“ Aventador до 1100КС

Германската компанија „Novitec“ започна тјунинг програма за „Lamborghini Aventador“. На сопствениците на италијанскиот суперавтомобил ќе биде понуден избор во моќноста на моторот, аеродинамичките пакети, суспензијата и бандажите. Инженерите на „Novitec“ веќе имаат развиено три нивоа за 6.5 литарскиот V12 „ѕвер“.…

Распродажба во Астон Мартин

Распродажба во Астон Мартин

Не е во прашање никаква летна акција, ниту тотална распродажба пред „клуч на брава“ на овој престижен британски производител, туку станува збор за продажба на два тркачки модели на Астон Мартин кои своевремено учествуваа на трката 24 часа Ле Ман.…

Дали ова е замената за R8?

Дали ова е замената за R8?

Малкумина би се спротиставиле на изјавата дека „Audi R8“ е еден од најинтересните и највпечатливите модели на германската компанија во последните неколку децении, а кој и шест години од своето претставување и натаму е конкурентен во својот сегмент. Една од…

Новиот Cruze одложен за една година

Новиот Cruze одложен за една година

„GM“ го одложи појавувањето на новиот модел „Chevrolet Cruze“ за една година се со цел компанијата да направи неколку инженерски промени и да оствари дополнителна продажба на актуелниот модел. Се очекува производството на новата верзија да започне кон крајот на…

Ограничена серија на Lykan Hypersport

Ограничена серија на Lykan Hypersport

„W Motors“ најави дека ограниченото издание на „Lykan Hypersport“ ќе го одликуваат вратите кои ќе се отвораат наназад. Компанијата чие седиште се наоѓа во Бејрут го најави производството на „Lykan Hypersport“ во почетокот на годината за време на манифестацијата „Qatar…

Еве како се прави моделот Ѕ на Tesla

Еве како се прави моделот Ѕ на Tesla

Луксузниот електричен автомобил „Tesla S“ е еден од технолошки најнапредните модели на пазарот. Па поради тоа сосема е логично еден таков автомобил да се произведува во исто така софистицирана фабрика. На производителот на автомобили од Силиконската долина во последно време…

Дали вака ќе изгледа лимузината на Путин?

Дали вака ќе изгледа лимузината на Путин?

На конкурсот кој го објави „Marussia Motors“ и интернет страната „Cardesign.ru“ за дизајн на новата службена лимузина на рускиот претседател, победија Јарослав Јаковљев и Бернард Вил. Решението на овие двајца автори е прогласено за најдобро во конкуренција од 120 пристигнати…

11 суперавтомобили продадени за 3.1 милиони евра

11 суперавтомобили продадени за 3.1 милиони евра

Импресивна колекција на спортски и луксузни автомобили кои му припаѓале на синот на претседателот на Екваторијална Гвинеја е продадена на една аукција во Франција за сума од 3.1 милион евра. Автомобилите ги запленија француските власти во текот на истрагата која е…

Ограничена серија на Nissan GT-R наречена Opal

Ограничена серија на Nissan GT-R наречена Opal

Станува збор за нова ограничена серија на култниот јапонски автомобил, а привилегијата овој модел да го паркираат во својата гаража ќе имаат само 100 луѓе. Тоа што засега го знаеме за овој автомобил е дека доаѓа со нова боја наречена…

Револуционерно Volvo!

Револуционерно Volvo!

Пред нас е еден вистински револуционерен концепт на возило. „Pure Tesnion Volvo V60 Pavillion“ е креиран од страна на „Volvo Italy“ и е победник на „Pure Volvo Pavillion“ дизајнерското натпреварување. Овој модел е развиен во соработка на неколку компании и…