Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 360)

Toyota ќе почне да произведува автомобили со автопилот

Toyota ќе почне да произведува автомобили со автопилот

Автомобилскиот концерн „Toyota“ најави дека има намера да лансира серија на автомобили со автопилот. Новата генерација автомобили ќе може да менува брзина без помош на возачот, што ќе помогне за спречување на несреќи. Автомобилите на јапонската компанија со самоуправувачка технологија…

Стартува производството на i-Road

Стартува производството на i-Road

„Toyota“ го најави почетокот на производството на концептот „i-Road“, бидејќи е планирано ова возило на електричен погон кое се потпира на три тркала, да се појави на пазарот во текот на наредната година. Концептот „Toyota i-Road“ за прв пат беше…

22 премиери потврдени за во Лос Анџелес

22 премиери потврдени за во Лос Анџелес

Автомобилската индустрија полека се подготвува за претстојниот саем за автомобили во Лос Анџелес, кој ќе започне за нешто повеќе од еден месец, поточно на 20-ти ноември. За оваа манифестација досега се потврдени 22 премиери. Меѓу споменатите нови производни верзии и…

Септември најдобар месец во историјата на BMW

Септември најдобар месец во историјата на BMW

Групацијата „BMW“ ги објави резултатите од работењето на оваа компанија за месец септември, при што тоа е најдобриот месец септември во историјата на компанијата. Пред неколку дена „Mercedes“ објави дека оваа компанија остварила рекордна продажба, а сега и „BMW“ се…

Сo Ford Focus 1.0л EcoBoost, еко-возачите поминуваат 1600 км (1000 милји) со само еден резервоар на бензин

Сo Ford Focus 1.0л EcoBoost, еко-возачите поминуваат 1600 км (1000 милји) со само еден резервоар на бензин

Ford Focus 1.0л EcoBoost покрива 1619 километри (1006 милји) со еден полн резервоар Еко-возачите Кнут Вилтхил и Хенрик Борчгревинк ја поминаа Норвешка, Шведска и Финска и постигнаа ефикасност од 3.3л/100 км 1.0л EcoBoost мотор на Форд – прогласен за меѓународен…

Имате проблем со паркирањето, Форд ќе ви помогне!

Имате проблем со паркирањето, Форд ќе ви помогне!

Форд го претстави новиот систем кој му овозможува на возачот да го паркира автомобилот, иако не се наоѓа во него. Во оваа компанија веруваат дека овој систем ќе го направи полесно паркирањето во тесните паркинг места. Се проценува дека само…

„Audi Земја на QUATTRO“ – Алпска турнеја 2013

„Audi Земја на QUATTRO“  – Алпска турнеја 2013

По САД во 2008 година, Европа во 2009 година и Кина во 2011 година, Audi ја одржа својата четврта турнеја на Алпите. „Audi земја на QUATTRO  – Алпската турнеја 2013 започна на 23 септември 2013 година. Со концентрирана моќ на…

Премиера: Новиот Amarok „Dark Label“

Премиера: Новиот Amarok „Dark Label“

Возилото Amarok од брендот Volkswagen Комерцијални возила не само што импресионира со своите способности на и надвор од патот, туку и со својот изглед ги привлекува сите вљубеници во автомобилите. Поспортскиот и елегантен имиџ на специјалниот модел ” Amarok „Dark…

Шампионот на DTM 2013 вози Audi

Шампионот на DTM 2013 вози Audi

Шампионот на DTM 2013 вози Audi. На претпоследната трка од сезоната , Мајк Рокенфелер со Audi RS 5 DTM предвреме ја освои титулата меѓу возачите на патеката во Зандворт пред 41 000 гледачи. Во исто време , Audi го превзема…

Брендот Volkswagen патнички возила испорача 4 360 000 возила во првите три квартали од 2013 година, со што забележа раст од 3,6%

Брендот Volkswagen патнички возила испорача 4 360 000 возила во првите три квартали од 2013 година, со што забележа раст од 3,6%

Најголемиот производител на автомобили во Европа испорача 4,36 милиони возила од јануари до септември 2013 година, со што забележан е раст од 3,6% во однос на истиот период минатата 2012 година кога беа испорачани 4,21 милиони возила. Само во септември…