вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Јагнешкото месо пред Велигден до 380 денари за килограм, а по празникот најава за 40% поскапо свинско месо!

Месната индустрија во земјава се соочува со сериозни предизвици. Пред велигденските празници понудата на јагнешко месо не е баш добра, ...

Прочитај повеќе

Во услови на пандемија, говедското месо е попрофитабилно од пилешкото (ИНФОГРАФИК)

Американските и бразилските производители на пилешко месо се соочуваат со потешкотии поради прекумерната понуда, ниските цени и слабата потрошувачка. Се ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 15 1 2 15
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00