вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: конкурентност

Премиерката на Финска се залага за пократка работа: Зошто не за работна недела од 24 часа?

Премиерката на Финска, Сана Марин, најмладата лидерка на некоја европска влада, позната е како поддржувач на пократка работна недела. Марин, додека ...

Прочитај повеќе

Северна Македонија ќе ги зајакне јавните финансии и ќе ја подобри конкурентноста со поддршка од Светска банка

Северна Македонија ќе ја зајакне одржливоста на јавните финансии, ќе ја подобри конкурентноста на пазарот и ќе го намали регулаторното ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00