четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: берлин

Берлин и Брисел очекуваат старт на преговорите до крајот на годината, се чека ставот на Софија

Северна Македонија да ги почне преговорите за пристапување во ЕУ до крајот на годината очекуваат официјален Берлин и Брисел. Германската ...

Прочитај повеќе

Германија разгледува уште еден пакет стимулативни мерки вреден 50 милијарди евра

Германскиот министер за финансии, Олаф Шолц размислува за задолжување за дополнителни 50 милијарди евра за финансирање на државните стимулации. Планот ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 13 1 2 13