Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 2)

Пронајдете ги вашите скриени таленти со овие прашања

Пронајдете ги вашите скриени таленти со овие прашања

Се прашувате како да ги откриете сокриените талените…. Ако сте уверени дека можете да направите нешто што го сакате, чувствувате дека имате нешто во вас, но сеуште не знаете што, поставете си ги на себеси овие 7 прашања: 1. Што…

Успешните и неуспешните луѓе се разликуваат по овие работи

Успешните и неуспешните луѓе се разликуваат по овие работи

Успехот е многу суптилна работа. За да го постигнете морате да бидете издржливи, да имате позитивен став и способност да бидете отворени кон другите. Сајтот BrightSide состави водич кој ќе ви помогне да разберете како точно успешната личност се разликува…

Доколку ги имате овие три особини очекувајте голем успех!

Доколку ги имате овие три особини очекувајте голем успех!

Кога ќе ги погледнете успешните луѓе ќе сфатите дека тие имаат многу заеднички нешта, зрачат со самодоверба, доверба и став. За успехот се клучни три нешта, проверете дали ги имате предусловите за успех. Упорност. Без оглед од каде тргнуваат во авантура…

Ова е идеално време за аплицирање за работа

Ова е идеално време за аплицирање за работа

Ако мислите дека можете да ја доставите својата биографија и да аплицирате за работа во било кој период од денот се лажете. Конечно најдовте оглас за работа од вашите соништа и веќе следната секунда вие подготвувате CV и мотивационо писмо?…

Во вашето CV нема место за овие 7 детали

Во вашето CV нема место за овие 7 детали

Работодавците кои вработуваат добиваат стотици биографии и пријави за работа и сосема е јасно дека „опстануваат“ само оние најквалитетните. Можеби сте најдобрата личност за понудената рбота, но ако сте погрешиле во биографијата, би можеле да бидете „исфрлени“ уште во првиот…

10-те навики на успешните луѓе!

10-те навики на успешните луѓе!

  Паузата е одлична прилика да ги наполните батериите. Ако ја искористите паметно тоа ќе се одрази позитивно  на остатокот од вашиот работен ден, а во иднина и на вашата кариера. „Успешните луѓе паузата за ручек ја третираат како полувреме…

Не сте среќни на работното место?! Ние ви нудиме решение!

Не сте среќни на работното место?! Ние ви нудиме решение!

Кога ќе почувствувате дека на работното место не се чувствувате исполнет и среќен, нема подобра идеја од онаа за започнување со приватен бизнис. Да се биде газда е можеби најатрактивната улога, а тоа е воедно и најефикасен начин за да…

За вашиот не (успех) е одговорен шефот?

За вашиот не (успех) е одговорен шефот?

Односот со шефот има големо влијание на успехот на вработените и нивното задоволство на работа. Постојат неколку видови на шефови. Прочитајте како да се справите со нив. Шефот постојано ве контролира Ако вашиот шеф постојано ве контролира и се мора да…

Потребни ли ви се нови вработени?

Потребни ли ви се нови вработени?

Сопствениците на бизниси најчесто знаат да ги натрупаат сите обврски на само неколку вработени и да штедат така што нема да вработат нови лица. Внимавајте ова е голема грешка, во ваквите моменти се јавува големо незадоволство кај вашите сегашни вработени,…

Златни реченици кои ќе ви ги отворат вратите кон успехот

Златни реченици кои ќе ви ги отворат вратите кон успехот

Колку и да сте добар работник и ги завршувате сите обврски на време, запамтете дека на работа мора да пружате помош и поддршка во случаеви кога е тоа потребно. Исто така, никогаш не заборавајте дека мора да ја зголемите употребата…