Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    
Почетна » Вести од категорија » КОМПАНИИ » БАНКИ(Страна 2)

Станбен и Потрошувачки кредит со промотивни понуди од Стопанска Банка АД Скопје

Станбен и Потрошувачки кредит со промотивни понуди од Стопанска Банка АД Скопје

Како одговор на зголемената побарувачка за станбени и потрошувачки кредити, кои од почетокот на годината во Стопанска банка се достапни со вклучено осигурување, Банката ја објавува промотивната понуда за овие 2 категории производи: ПОТРОШУВАЧКИ КРЕДИТ со 100% попуст на административните…

Капитал Банка го продолжува рокот на промотивните услови

Капитал Банка го продолжува рокот на промотивните услови

Заради зголемениот интерес, Капитал Банка АД Скопје донесе одлука за продолжување на рокот во кој сите нови корисници на кредит ќе имаат можност да аплицираат за потрошувачки кредит со намалена каматна стапка за 8% од актуелната. Понудата се однесува за…

Отпечатоци од прсти против хакери!

Отпечатоци од прсти против хакери!

Британската банка “NatWest”(National Westminster Bank) наскоро почнува да ги тестира новите NFC платежни картички, кои за разлика од оние кои секојдневно ги користиме на пазарот, ќе бидат со вграден сензор за отчитување отисоци. Двеста корисници на нивните услуги, до средината…

Започнаа преговорите за спојување на двата банкарски гиганти

Започнаа преговорите за спојување на двата банкарски гиганти

Најголемата германска банка, “Deutsche bank” и нејзината конкурентска банка “Commerzbank”, одлучија да започнат разговори за евентуално спојување. Последните најави на двете банки дојдоа по неколку месечни шпекулации за нивното спојување, но и двете сугерираат дека не е сигурно дека договорот ќе биде…

Компаниите може да придонесат за подобра животна средина – ПроКредит Банка со инцијатива за подигнување на свесноста за електромобилност

Компаниите може да придонесат за подобра животна средина – ПроКредит Банка со инцијатива за подигнување на свесноста за електромобилност

Со цел подигнување на свесноста за заштита на животната средина во која живееме и придонес кон намалувањето на загадувањето во Скопје, ПроКредит Банка иницираше настан за зголемување на електромобилноста – „Ден без возила на фосилни горива”. На едно место, на…

Мобилниот паричник од иднината пристигна во секојдневието

Мобилниот паричник од иднината пристигна во секојдневието

Патувањето низ времето сѐ уште не е измислено, но тоа што многумина од нас го гледаа во класичните SiFi филмови во детството, полека станува реалност во секојдневието. Кога станува збор за плаќањето, иднината пристигна и ние веќе живееме во реалност…

„Се враќаме во училиште” – бонус од 20% со Американ Експрес во книжарниците на Просветно дело

„Се враќаме во училиште” – бонус од 20% со Американ Експрес во книжарниците на Просветно дело

Имајќи го предвид почетокот на новата учебна година, корисниците на Американ Експрес картичките со секоја трансакција во книжарниците на Просветно дело во периодот помеѓу 01.09.2018 година до 16.09.2018 година добиваат 20% поврат на средствата од износот на направената трансакција. Со…

НЛБ Банка со две нови промотивни акции за клиентите

НЛБ Банка со две нови промотивни акции за клиентите

Почнувајќи од 01.03.2018 година, НЛБ банка за своите клиенти организира две промотивни акции: Наградна игра “mKlik, ем нов телефон” Промотивна кампања за сите кредити за физички лица   Наградна игра: „mKlik, ем нов телефон!“ НЛБ Банка во периодот од 01.03.2018 до…

Централна кооперативна банка АД Скопје прокнижи загуба за 2017 година

Централна кооперативна банка АД Скопје прокнижи загуба за 2017 година

Централна кооперативна банка АД Скопје во периодот 01.01-31.12.2017 оствали негативен финансиски резултат од работењето. Загубата од фискалната 2017 година изнесува 5.100.00 денари. Приходите од камати во тековната година забележуваат пораст од 6,29%. Приходите од камати од коминтенти се зголемени за 9,43%…

НЛБ Банка со добивка од 35 милиони евра за 2017 година

НЛБ Банка со добивка од 35 милиони евра за 2017 година

Во периодот од 01.01.2017 година до 31.12.2017 година НЛБ Банка АД Скопје работеше согласно усвоената Деловна политика на Банката за 2017-та година, прилагодувајќи го тековното работење на економските и пазарните услови во земјата. Банката, во 2017-та година, ги оствари планираните…

Страница 2 од 3123