Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,800.00 -0.27%    MPT 68,170.47 1.39%    SBT 2,837.00 2.99%    TNB 17,200.00 -1.02%    
Почетна » Вести од категорија » КОМПАНИИ » БАНКИ

НЛБ Банка со нова можност за одложување на отплатата на кредитните обврски за физички лица

НЛБ Банка со нова можност за одложување на отплатата на кредитните обврски за физички лица

Периодот на одложена отплата на месечните кредитни обврски на клиентите – физички лица согласно Јавната понуда на НЛБ Банка за промена на договорните услови за кредитни производи за клиенти-физички лица со број 03-7502 завршува заклучно со 30.9.2020 година. Поради продолжувањето…

Што ново, единствено и достапно на мобилен телефон се подготвува на македонскиот пазар?

Што ново, единствено и достапно на мобилен телефон се подготвува на македонскиот пазар?

Изминатиов период на македонските портали и телевизиски канали се појавија реклами за тоа дали македонските граѓани се подготвени за нешто прво и единствено на пазарот и достапно со клик на мобилен телефон. Моменталната ситуација, ги променува навиките на сите нас…

НЛБ Банка со поддршка за микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

НЛБ Банка со поддршка за микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

НЛБ Банка го започнува проектот „НЛБ Рамка за помош“ како одговор на актуелните случувања и неизвесните економски услови поради пандемијата со вирусот COVID-19, а со цел да им помогне на микро и малите бизниси од индустриите кои се најзасегнати од…

Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

Халкбанк АД Скопје од страна на престижниот светски финансиски магазин Глобал Фајнанс (Global Finance) е прогласена за Најдобра банка за работа со население за 2020 година. Истовремено, банката е добитник и на наградата „Commerzbank’s STP Award 2019“ која ја доделува…

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

На 3-ти јули 2020 година (петок), Еуростандард банка започнa со исплата на парични права од социјална и детска заштита, и тоа на сите корисници, без поделба во групи по азбучен ред. Исплатени се корисниците на парична помош кои своите средства…

НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица

НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица

НЛБ Банка води промотивна кампања за сите кредити за физички лица до 31.08.2020 година. Во рамки на кампањата сите кредити се нудат без трошоци за одобрување и без трошоци за проценка. Почнувајќи од 01.07.2020 година Банката ги намали варијабилните каматни…

НЛБ Банка со повик за ажурирање на податоците на клиентите со цел навремена достава на платежните картички

НЛБ Банка со повик за ажурирање на податоците на клиентите со цел навремена достава на платежните картички

НЛБ Банка ги повикува клиентите – корисници на домашни платежни картички за финансиска поддршка, со цел точна и навремена достава на картичките, во најкус можен рок да ги ажурираат своите податоци преку веб страницата на Банката на линкот: https://nlb.mk/domasnaplateznakarticka.aspx „Поради…

Ова лето Еуростандард банка својот простор го претвора во промотор на уметноста

Ова лето Еуростандард банка својот простор го претвора во промотор на уметноста

Како долгогодишен поддржувач на уметноста, но и на културата воопшто, ова лето Еуростандард банка се приклучува кон проектот „Летна авантура со Култура“ преку кој Банката ќе ја промовира литературата и младите автори во сите свои експозитури. Проектот на издавачката куќа…

Изработени се првите 35.000 домашни платежни картички од НЛБ Банка

Изработени се првите 35.000 домашни платежни картички од НЛБ Банка

НЛБ Банка започна со процесот на издавање на домашните платежни картички и веќе се изработени првите 35.000 картички и истите се во фаза на дистрибуција. Од Банката информираат дека сите корисници на финансиска поддршка, кои се распределени во НЛБ Банка,…

НЛБ Банка единствена со достава на домашните платежни картички директно до домовите на корисниците

НЛБ Банка единствена со достава на домашните платежни картички директно до домовите на корисниците

Согласно Уредбата на владата на Р. Северна Македонија за финансиска поддршка на граѓани и вработени лица со низок доход, млади лица и здравствени работници, НЛБ Банка започнува со процесот на издавање на домашните платежни картички за оваа намена. Банката ќе…

Страница 1 од 512345