Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    
Почетна » Вести од категорија » КОМПАНИИ » БАНКИ(Страна 3)

Две награди за Комерцијална банка од ЕБРД

Две награди за Комерцијална банка од ЕБРД

Комерцијална банка АД Скопје годинава е добитник на две награди  од Европската банка за обнова и равој (ЕБОР). Наградата „Most Active Issuing Bank in 2017 in FYR Macedonia” Комерцијална ја добива во континуитет како најактивна банка во програмите на ЕБОР…

НЛБ Банка со промотивна кампања за НЛБ Потрошувачки кредити за физички лица

НЛБ Банка со промотивна кампања за НЛБ Потрошувачки кредити за физички лица

НЛБ Банка во периодот од 01.02.2018 до 28.02.2018 година спроведува промотивна кампања за НЛБ Потрошувачките кредити. Оние кои ќе аплицираат за НЛБ Потрошувачките кредити до 28 – ми февруари ќе ги искористат следните  промотивните поволности: ∙ Без трошоци за одобрување за…

Комерцијална банка АД Скопје со добивка од над 13 милиони евра за 2017

Комерцијална банка АД Скопје со добивка од над 13 милиони евра за 2017

Во периодот 01.01-31.12.2017 година Комерцијална банка АД Скопје оствари нето добивка за финансиската година во износ од 820,6 милиони денари наспроти 779,4 милиони денари остварена нето добивка во минатата година која бележи пораст од 5,3%. Планираната бруто-добивка за 2017 година…

Комерцијална банка по четврти пат наградена од “Global Finance”

Комерцијална банка по четврти пат наградена од “Global Finance”

Светскиот магазин Global Finance, со седиште во Њујорк, САД,  на Комерцијална банка АД Скопје ѝ ја додели наградата „Најдобар FX Провајдер за Република Македонија (Најдобар давател на услуги од областа на девизните пазари во Македонија за 2018 година)“. Ова е…

УНИ Банка со добивка од над 3 милиони евра заклучно со третиот квартал

УНИ Банка со добивка од над 3 милиони евра заклучно со третиот квартал

УНИ Банка заклучно со третиот квартал од 2017 година оствари позитивен финансиски резултат во износ од 190,2 милиони денари, што претставува пораст од 62,8% спрема истиот период од минатата година. Главна причина сe нето приходите од камати и нето приходите…

Стопанска банка АД Скопје лидер во банкарскиот сектор, добивка од над 30 милиони евра

Стопанска банка АД Скопје лидер во банкарскиот сектор, добивка од над 30 милиони евра

Нето добивката пред оданочување заклучно со 30.09.2017 изнесува МКД 1.881.167 илјади или над 30 милиони евра, што е повеќе за 1,4% споредено со истиот период од минатата година. При тоа, пооделни ставки од билансот на успех ги регистрираа следните движења:…

Страница 3 од 3123