вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: фајзер

Израелска студија: Третата доза на „Фајзер“ значително ја зголемува заштитата кај оние над 60 години

Третата доза на вакцината на „Фајзер“ против Ковид-19, значително го зголемува заштитниот ефект кај луѓето постари од 60 години, покажа ...

Прочитај повеќе

Најнова студија: Заштитата на „Фајзер“ и на „Астра зенека“ против делта-сојот опаѓа во рок од три месеци

Најнова здравствена студија во Обединетото Кралство покажала дека во рок од три месеци опаѓа заштитата што ја обезбедуваат вакцините на ...

Прочитај повеќе

Фајзери ги објави првите резултати од тестирањето на третата доза на вакцината, а одобрувањето стигнува веќе во септември? „Резултатите се ветувачки“

Фајзер ги достави првите податоци до Американската администрација за храна и лекови (ФДА) за третата доза вакцина за возрасната популација ...

Прочитај повеќе

Поскапуваат вакцините против Ковид-19 бидејќи се појавија докази за нивната ефикасност

Наместо да паѓаат, цените на вакцините растат иако производителите го зголемија капацитетот и го диверзифицираа производството. Ова првенствено се однесува ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 9 1 2 9
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00