вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: фабрика

Уште една експлозија во српската фабрика „Слобода“ во Чачак, има повредени, евакуација на граѓани

Силна експлозија одекна во Чачак вечерва околу 20 часот, пишуваат српските медиуми. Според порталот Нова.рс, во фабриката „Слобода“ се случила ...

Прочитај повеќе

КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА со раст на инвестициите, вработувањата и продажбите во пандемиската 2020: “Отвораме нови работни места и годинава”

КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА е дел од Групацијата КОСТАЛ, која преку своето технолошки напредно производство, нуди реални можности за професионален раст, развој ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 54 1 2 54
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00