недела, мај 9, 2021
13 °c
Skopje
16 ° нед
17 ° пон
17 ° вто

Tag: фабрика

КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА со раст на инвестициите, вработувањата и продажбите во пандемиската 2020: “Отвораме нови работни места и годинава”

КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА е дел од Групацијата КОСТАЛ, која преку своето технолошки напредно производство, нуди реални можности за професионален раст, развој ...

Прочитај повеќе

И во услови на пандемија, успешна година за „Жито пром“ – во најава нов погон и нови функционални колачи

Компанијата „Жито пром“ од Гевгелија, која ги произведува висококвалитетните и вкусни кроасани „4U“, бележи успешна година и покрај сите предизвици ...

Прочитај повеќе

„Интернешнал фреш фуд“ ќе произведува домашно пилешко месо по најсовремени стандарди, инвестиција вредна над 50 милиони евра

Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд“ денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 53 1 2 53