петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: фабрика

И во услови на пандемија, успешна година за „Жито пром“ – во најава нов погон и нови функционални колачи

Компанијата „Жито пром“ од Гевгелија, која ги произведува висококвалитетните и вкусни кроасани „4U“, бележи успешна година и покрај сите предизвици ...

Прочитај повеќе

„Интернешнал фреш фуд“ ќе произведува домашно пилешко месо по најсовремени стандарди, инвестиција вредна над 50 милиони евра

Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд“ денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во ...

Прочитај повеќе

Nestle во Кина инвестира 102 милиони долари во производство на вегетаријанска храна

Швајцарски Nestle договори соработува со економскo-технолошката развојна зона Тијанџин (TEDA) за изградба на фабрика со годишен капацитет на производство од 8 ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 54 1 2 3 54
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00