четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: совет

Народна банка: Граѓаните и компаниите сè повеќе плаќања вршат преку кредитните трансфери и платежните картички

Граѓаните и компаниите сè повеќе плаќања во земјата вршат со посредство на банките преку користење на кредитните трансфери и платежните ...

Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска: Можностите за промена на договорните услови се поповолни за засегнатите граѓани од мерка само со мораториум, се работи на уредба за ефикасна и брза имплементација

Во интервју за МТВ, гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска појасни што сѐ се овозможува со регулаторните измени коишто Советот на Народната банка ...

Прочитај повеќе

Исполнети критериумите за старт на пристапните преговори, се чека одлуката на Европскиот совет

Напредок во клучните реформски области е констатиран во Извештајот на Европската комисија за исполнувањето на условите за пристапни преговори, што ...

Прочитај повеќе

Активистите незадоволни: Пендаровски да свика нов Совет за безбедност на кој сериозно ќе се зборува за загадувањето

Граѓанските организации и иницијативи за заштита на животната средина се незадоволни од тоа како поминала расправата за загадувањето на Советот ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 16 1 2 16