недела, мај 9, 2021
13 °c
Skopje
15 ° нед
18 ° пон
16 ° вто

Tag: совет

Активистите незадоволни: Пендаровски да свика нов Совет за безбедност на кој сериозно ќе се зборува за загадувањето

Граѓанските организации и иницијативи за заштита на животната средина се незадоволни од тоа како поминала расправата за загадувањето на Советот ...

Прочитај повеќе

Во рамки на проектот „Попреченоста е прашање на перцепција“ ќе се одржи бесплатна работилница за градинарство

Во рамки на проектот „Попреченоста е прашање на перцепција“ кој го спроведува Институтот за медиуми и различности од Лондон, во ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 16 1 2 3 16