вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: работа

Шефот му се јавил во 3 часот наутро и му рекол да дојде на работа во слободен ден, одговорот на келнерот стана вистински хит

Келнер од Велика Британија ги воодушеви луѓето ширум светот со начинот на кој дал отказ бидејќи неговиот шеф му рекол ...

Прочитај повеќе

Иселувањето ќе биде главен проблем за развој на економијата – да се најде решение за пасивните баратели на работа

Растот на БДП во вториот квартал годинава, е раст со кој се покрија огромните загуби кои беа направени минатата година, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 304 1 2 304
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00