понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: поскапување

Кои се причините за двојното поскапување на цената на јагленот од почетокот на годината?

Зголемената потрошувачка на електрична енергија и зголемувањето на цените на природниот гас доведоа до нагло зголемување на цената на една ...

Прочитај повеќе

Синдикатите и здруженијата бараат итно повлекување на одлуката за поскапување на струјата

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата. Зад барањето стојат Синдикат на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 8 1 2 8
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00