понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: пандемија

Нобеловец кој точно го предвиде текот на епидемијата во Кина: Наскоро доаѓаат добри вести од Италија

Јужноафриканскиот биофизичар, познат научник од Стенфорд и добитник на Нобелова награда, Мајкл Левит го привлече вниманието на пошироката јавност со ...

Прочитај повеќе

Двајца починати од Ковид-19, едниот 31-годишен пациент, вкупно 257 заболени, се отвораат четири нови пунктови за тестирање, два во Скопје

Две лица починале изминатото деноноќие на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби како последица од корона вирусот, со што ...

Прочитај повеќе

Како изгледаат светските метрополи: Од речиси невозможно да се пробиете заради метежот, деновиве изгледаат како градови на духови(видео)

Пандемијата со коронавирусот ги испразни светските метрополи, каде властите апелираа или законски го ограничија движењето на граѓаните, со цел да ...

Прочитај повеќе
Страна 28 од 30 1 27 28 29 30
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00