недела, март 7, 2021
2 °c
Skopje
5 ° нед
6 ° пон
6 ° вто

Tag: месечина

НАСА објави големо откритие: На Месечината дефинитивно има вода(ВИДЕО)

Американската вселенска агенција НАСА денеска потврди дека на Месечината има вода, пренесуваат светските агенции. „По првпат потврдивме присуство на вода ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4