среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: месечина

НАСА објави големо откритие: На Месечината дефинитивно има вода(ВИДЕО)

Американската вселенска агенција НАСА денеска потврди дека на Месечината има вода, пренесуваат светските агенции. „По првпат потврдивме присуство на вода ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 5 1 2 3 5
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00