понеделник, април 12, 2021
21 °c
Skopje
12 ° пон
9 ° вто
7 ° сре

Необична објава на партнерот на Маск од компанијата Неуралинк: „Можеме да го направиме Паркот Јура, ако сакаме“

Коосновачот на Неуралинк, кој исто така е во сопственост на Илон Маск, на Твитер објави прилично бомбастична работа. Имено, тој ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 9 1 2 9