вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Маск откри кога вселенскиот интернет ќе стане достапен низ целиот свет, но и колку всушност чини изградбата на ваков систем

Кога и да се појави некаде, виртуелно или во живо, Илон Маск привлекува големо внимание. Како прво, затоа што е ...

Прочитај повеќе

Тесла има нов суперкомпјутер со луди можности кој е рангиран меѓу петте најсилни во светот

Тесла го претстави својот нов суперкомпјутер и веднаш го зазеде петтото место меѓу најмоќните суперкомпјутери во светот. Да бидат работите ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 12 1 2 3 12
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00