сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: инвестиции

Бесими: Приходите заклучно јуни повисоки за над 14%, средствата ќе се насочат кон мерки и инвестиции во стопанството

Навистина добрата наплата на давачките во буџетот од почетокот на годината, овозможија да се издвојат дополнителни средства за мерки за ...

Прочитај повеќе

Деспотовски: Со јасни правила на игра ќе ја зајакнеме меѓусебната доверба и ќе поттикнеме нови инвестиции

Со панел дискусија „Јасни правила и дефиниции за подобни инвестициски трошоци и поефикасен систем за исплата и следење на државната ...

Прочитај повеќе

Консалтинг компанијата ДЕ-Инвест најавува конкретни инвестиции во партнерство со интернационални компании

Присутна речиси 15 години во Македонија, компанијата ДЕ-Инвест чија главна дејност е консалтинг, проектен менаџмент и инвестиции, е дел од ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 100 1 2 3 100
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00