петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: инвестиции

Во рамки на новиот голем инвестициски циклус, Пивара Скопје изгради нов современ деловен простор

Во пресрет на 100-годишниот јубилеј, Пивара Скопје отвори нов деловен простор за вработените. Со ова започна реализацијата на новиот инвестициски ...

Прочитај повеќе

„Aldi“ ќе инвестира 1,8 милијарди долари во Велика Британија за да го забрза растот

Британско-ирската поделба на германскиот дисконтер „Aldi“ изјави во понеделникот дека ќе инвестира 1,3 милијарди фунти (1,78 милијарди американски долари) во ...

Прочитај повеќе

Средба Деспотовски Холштајн – презентиран новиот концепт на поттикнување на инвестиции

Директорот на Дирекцијата за технолошко индустриските развојни зони, Јован Деспотовски и Амбасадорката на Сојузна Република Германија во С. Македонија H.E. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 100 1 2 100
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00